Nowenna do Św. Rity z Cascia

Nowenna do Św. Rity składa się z 9 dni, każdego dnia odmawiamy krótką modlitwę, którą kończy wezwanie o wstawiennictwo Św. Rity przed Bogiem w naszej indywidualnej sprawie oraz modlitwa Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu. Nowennę dobrze jest odmówić 9 dni przed Świętem Św. Rity, gdzie 22 maja przypada wspomnienie Litugiczne tej Świętej. Nowennę można odprawiać w dowolnym czasie przez cały rok, Nowenna do Świętej Rity będzie także bardzo dobrą formą modlitwy osobistej. Warto dodać tę Nowennę do swoich modlitw, o ile nie mamy zbyt dużo stałych modlitw.

Nowennę do św. Rity odmawiamy od 13 do 22 maja.

Pierwszy dzień nowenny

Święta Rito, pobożna i miła Panu, już jako młoda dziewczyna wsławiłaś się swą uczynnością, swą czystością serca i oddaniem twoim rodzicom. Wyproś wiele łask dla dzieci, dla ludzi młodych i dla całych rodzin. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Drugi dzień nowenny

Święta Rito, przepełniona łagodnością i miłością, opiekowałaś się biednymi i śpieszyłaś chorym z pomocą. Rozdawałaś chleb, opiekowałaś się potrzebującymi, dzieliłaś się swą szlachetnością. Pomóż nam, tak jak Ty stać się dobrymi i uczynnymi wobec tych, którzy są cierpiący i potrzebujący. Święta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a także płomienne pragnienie dóbr wieczystych i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę  (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Trzeci dzień nowenny

Święta Rito, któraś wiele wycierpiała od brutalnego i gwałtownego małżonka, potrafiłaś jednak pozostać mu wierna święcąc mu przykładem cierpliwości i łagodności. Twoja modlitwą sprawiłaś przemianę jego serca i nawrócenie, za twoja przyczyna stał się dobrym małżonkiem i przykładnym ojcem. Święta Rito, strzeż wszystkie rodziny. Wyproś małżonkom siłę i odwagę, aby potrafili żyć razem w pokoju, w miłości i w wierności. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś mi u Boga nadzieje i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Czwarty dzień nowenny

Święta Rito, ty która swoja roztaczającą opieką, cierpliwością, ale i stanowczością, dawałaś swym dzieciom dobry przykład na co dzień, pomóż i podtrzymuj rodziców w tej trudnej i ważnej rzeczy jaka jest wychowanie dzieci. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Piąty dzień nowenny

Święta Rito, która przeżyłaś ból po śmierci męża i synów, Ty, która poznałaś czym jest osamotnienie i pusty dom. Ty, która całkowicie poświeciłaś się modlitwie, opiece nad chorymi i biednymi. Módl się za tych, którzy ciężko doświadczają śmierci drogiej osoby, módl się za tych za tych, którzy nagle zostają sami po stracie bliskich… Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Szósty dzień nowenny

Święta Rito, pochyl się nad tymi, którzy cię wzywają nie wiedząc dokąd pójść, którzy są zmęczeni, zniechęceni, popadający w rozpacz. Wysłuchaj ich modlitw, użyj ich cierpieniom, wytrzyj ich łzy. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby). 

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Siódmy dzień nowenny

Święta Rito, zawsze i we wszystkich okolicznościach twojego życia byłaś przykładem do naśladowania, pobożna i pokorna, cierpliwa i dobra. Pomóż nam być zawsze pokornymi wobec Boga, a uczynnymi wobec bliźniego. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Ósmy dzień nowenny

Święta Rito, ożywiona wielka miłością do Chrystusa ukrzyżowanego i pragnąca ofiarować swe cierpienia za zbawienie dusz ludzkich, doznałaś szczególnej łaski w dniu, gdy twoje czoło zostało okaleczone cierniem chrystusowej korony… Wyproś nam łaskę głębszego zrozumienia tej wysokiej ceny jaka jest krew wylana przez Jezusa Chrystusa, jakim jest ogrom jego miłości i ofiara jaka uczynił dla odkupienia naszych grzechów. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Dziewiąty dzień nowenny

Święta Rito, Ty, która rozważałaś słowa Jezusa, która karmiłaś się Ewangelia, zaufałaś całkowicie Bożej Opatrzności. Kochałaś Boga i bliźniego. Wyproś dla nas wiarę żywą, silną nadzieje, i stale rosnącą dobroć. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Wpisy powiązane z Nowenna do Św. Rity

Święta Rita: życiorys – biografia
Modlitwy do Świętej Rity


Święci, życiorysy, cuda, modlitwy

22 Replies to “Nowenna do Św. Rity z Cascia

 1. Św Rito, proszę opiekuj się moją córkę i spraw by nie cierpiała z powodu naszych problemów małżeńskich. Proszę Cię również o powrót mojego męża do domu. Amen

  1. Św Rito, patronko spraw trudnych, gorąco Cię proszę wyproś mi łaskę prawdziwej miłości, żebym na nowo odzyskała sens życia. Spraw, abym doznała skutków Twej opieki.

 2. Święta To uproś mi pojednanie z moim ukochanym, wybaczenie sobie wyrządzonych krzywd i aby doszło do naszego sakramentu małżeństwa.

 3. Blagam Cie Sw.Rito pomoz mojemu bratu w chorobie. Cierpi na raka pecherza moczowego
  Pomoz mu ulzyc w cierpieniu i uczyn cud wyleczenie z tej choroby.
  siostra Bozena

 4. Św. Rito, prosze Cie o wstawiennictwo u Pana Boga, w zawarciu szczęśliwego i opartego na prawdziwej miłości małżeństwa z moim ukochanym i oddaleniu od nas ludzi, którzy źle życzy i są przyczyną moich łez i jego niepewności w Nas.

 5. Święta Rito błagam Cię o moje wnuczki aby dostały dużo miłości i zainteresowania od swojej matki,żeby ona wreszcie zrozumiała że dzieci są Darem BOŻYM a nie rzeczą.
  PROSZĘ również o zdrowie dla mojego syna.

 6. Święta Rito, bardzo Cię proszę o wstawiennictwo u Pana Boga naszego i wyproszenie u Niego łaskę miłości, znalezienia dobrego męża, wiernego towarzysza życia, ratowanie mnie z samotności. Proszę, aby ten rok był przełomem w tej kwestii. Amen

 7. Św Rito prosze o pokój serca i siłę do pokonywania trudność życia codziennego oraz opieke Niepokalanej i Dary Ducha Świętego

 8. Święta Rito, bardzo proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Boga naszego i wyproszenie u Niego, abym mogła z moim ukochanym zawrzeć związek małżeński przed Panem Bogiem. Proszę Cię też o dar macierzyństwa, abyśmy mogli zostać rodzicami.
  Bardzo Cię proszę o modlitwę za Nas.

 9. Proszę Cię św Rito o rozwöj mojej firmy, o rosnącą liczbę klientów oraz o sprzedaż którą pozwoli mi utrzymać rodzinę. Proszę röwnież o zdrowie dla naszej rodziny.

 10. Św.Rito proszę Cię o wiarę i miłość dla mojego męża…Ty wiesz przez co przechodzę.Błagam pomóż…Uzdrów człowieka ,którego kocham najbardziej na świecie…

 11. Św. Rito proszę uproś u Pana dla mnie i miłości mojego życia łaskę odnowienia naszej miłości, niech zapali się w nas ponowny ogień miłości.

 12. Św.Rito, błagam wyproś łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej mojego syna Michała. Błagam ratuj moje dziecko

 13. Droga Św. Rito bardzo Cię proszę wybłagaj dla mnie i ze mną u Najwyższego aby moja firma zaczęła się rozwijać. Ja wiem że jest to praktycznie niemożliwe i dlatego zwracam się z tą sprawą do Ciebie ponieważ sama nie dam rady. I bardzo Cię proszę wyciągnij mnie z depresji.

 14. Cudowna Swięta Rito nie mam łatwego życia bo ciągle zaczynam od początku …uregulowałem swoje życie i dostałem stwierdzenie nieważnosci ślubu koscielnego i już nigdy nie zranię żadnej kobiety bo nie potrafię kochać tylko potrafię być dobrym dla Wszystkich równo..Proszę o prawdziwego przyjaciela ,który mi pomoże przetrwać …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *