Nowenna do Św. Rity z Cascia

Nowenna do Św. Rity składa się z 9 dni, każdego dnia odmawiamy krótką modlitwę, którą kończy wezwanie o wstawiennictwo Św. Rity przed Bogiem w naszej indywidualnej sprawie oraz modlitwa Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu. Nowennę dobrze jest odmówić 9 dni przed Świętem Św. Rity, gdzie 22 maja przypada wspomnienie Litugiczne tej Świętej. Nowennę można odprawiać w dowolnym czasie przez cały rok, Nowenna do Świętej Rity będzie także bardzo dobrą formą modlitwy osobistej. Warto dodać tę Nowennę do swoich modlitw, o ile nie mamy zbyt dużo stałych modlitw.

Nowennę do św. Rity odmawiamy od 13 do 22 maja.

Pierwszy dzień nowenny

Święta Rito, pobożna i miła Panu, już jako młoda dziewczyna wsławiłaś się swą uczynnością, swą czystością serca i oddaniem twoim rodzicom. Wyproś wiele łask dla dzieci, dla ludzi młodych i dla całych rodzin. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Drugi dzień nowenny

Święta Rito, przepełniona łagodnością i miłością, opiekowałaś się biednymi i śpieszyłaś chorym z pomocą. Rozdawałaś chleb, opiekowałaś się potrzebującymi, dzieliłaś się swą szlachetnością. Pomóż nam, tak jak Ty stać się dobrymi i uczynnymi wobec tych, którzy są cierpiący i potrzebujący. Święta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a także płomienne pragnienie dóbr wieczystych i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę  (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Trzeci dzień nowenny

Święta Rito, któraś wiele wycierpiała od brutalnego i gwałtownego małżonka, potrafiłaś jednak pozostać mu wierna święcąc mu przykładem cierpliwości i łagodności. Twoja modlitwą sprawiłaś przemianę jego serca i nawrócenie, za twoja przyczyna stał się dobrym małżonkiem i przykładnym ojcem. Święta Rito, strzeż wszystkie rodziny. Wyproś małżonkom siłę i odwagę, aby potrafili żyć razem w pokoju, w miłości i w wierności. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś mi u Boga nadzieje i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Czwarty dzień nowenny

Święta Rito, ty która swoja roztaczającą opieką, cierpliwością, ale i stanowczością, dawałaś swym dzieciom dobry przykład na co dzień, pomóż i podtrzymuj rodziców w tej trudnej i ważnej rzeczy jaka jest wychowanie dzieci. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Piąty dzień nowenny

Święta Rito, która przeżyłaś ból po śmierci męża i synów, Ty, która poznałaś czym jest osamotnienie i pusty dom. Ty, która całkowicie poświeciłaś się modlitwie, opiece nad chorymi i biednymi. Módl się za tych, którzy ciężko doświadczają śmierci drogiej osoby, módl się za tych za tych, którzy nagle zostają sami po stracie bliskich… Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Szósty dzień nowenny

Święta Rito, pochyl się nad tymi, którzy cię wzywają nie wiedząc dokąd pójść, którzy są zmęczeni, zniechęceni, popadający w rozpacz. Wysłuchaj ich modlitw, użyj ich cierpieniom, wytrzyj ich łzy. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby). 

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Siódmy dzień nowenny

Święta Rito, zawsze i we wszystkich okolicznościach twojego życia byłaś przykładem do naśladowania, pobożna i pokorna, cierpliwa i dobra. Pomóż nam być zawsze pokornymi wobec Boga, a uczynnymi wobec bliźniego. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Ósmy dzień nowenny

Święta Rito, ożywiona wielka miłością do Chrystusa ukrzyżowanego i pragnąca ofiarować swe cierpienia za zbawienie dusz ludzkich, doznałaś szczególnej łaski w dniu, gdy twoje czoło zostało okaleczone cierniem chrystusowej korony… Wyproś nam łaskę głębszego zrozumienia tej wysokiej ceny jaka jest krew wylana przez Jezusa Chrystusa, jakim jest ogrom jego miłości i ofiara jaka uczynił dla odkupienia naszych grzechów. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Dziewiąty dzień nowenny

Święta Rito, Ty, która rozważałaś słowa Jezusa, która karmiłaś się Ewangelia, zaufałaś całkowicie Bożej Opatrzności. Kochałaś Boga i bliźniego. Wyproś dla nas wiarę żywą, silną nadzieje, i stale rosnącą dobroć. Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś u Boga niezawodną nadzieję i zaufanie, a także  pragnienie dóbr wieczystych, i proszę cię nieustannie, wybłagaj mi również łaskę (wypowiadamy treść prośby).

Ojcze Nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami

Wpisy powiązane z Nowenna do Św. Rity

Święta Rita: życiorys – biografia
Modlitwy do Świętej Rity

Litania do Świętej Rity


Święci, życiorysy, cuda, modlitwy

48 Replies to “Nowenna do Św. Rity z Cascia

   1. Święta Rito wyproś nam łaskę by mama wyzdrowiała z choroby nowotworowej, by nie było przerzutów i by żyła w zdrowiu razem z nami. Święta Rito módl się za nami

 1. Św Rito wyproś prosze u Ojca naszego dar potomstwa dla mnie i mojej rodziny. Prosze o dar poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka

 2. Św.Rito proszę wyproś łaskę uwolnienia z zazdrości dla mojego męża i uratowanie naszego małżeństwa.Proszę również o potrzebne łaski dla naszego syna i dla naszej rodziny.Św.Rito módl się za nami

 3. Święta Rito miej w opiece naszego aniołka w niebie i spraw żeby po tej tragedii udało mi się zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Wstaw się za nami do Pana Boga. Jezu Chryste to tobie powierzam ta sprawę.

 4. Św. Rito prosze pomóż i wstaw sié z nami u Pana Boga. Boże prosze Uratuj nasz zwiàzek, rozwiàż nasze problemy, uwolnij Michała od kontaktów z tà kobietà, spraw, aby zaczàł mówić prawdę i bardziej interesował się rodziną. Wysłuchaj nas Panie. Amen.

 5. Św. Rito wstaw się u Pana żebym dostała teraz pracę bo jest nam ciężko z jednej pensji.Módl się żeby moja córeczka miała sprawną nóżke ,synowie byli zdrowi nie mieli problemów w szkole.Żeby moja bratowa pokonała raka piersi mój i mąż Tomasz przestał brać to co bierze, módl się za nas Św. Ritio.

 6. Proszę o wybłaganie uratowania mojego małżeństwa. Aby zostały zniszczone wszystkie wątpliwości mojego męża co do jego miłości do mnie. O powrót męża do realizowania w pełni przysięgi małżeńskiej. Bóg zapłać.

 7. Św Rito proszę by mój mąż Artur zrozumiał że źle postępuje i że największą wartością jastesmy my tzn ja jako żona i nasz synek. Spraw by żałował że sam pojechał na ferie a mnie zostawili. Proszę by się nawrocil i docenił to co ma! Proszę udziel mi I mojemu synkowi oraz całej rodzinie łaski zdrowia i pomoż mi w pracy bym dawała sobie radę z problemami a szefostwo było że mnie zadowolone! Proszę pomoz mi by życie moje I mojego synka znów było szczesliwe!!!!!

 8. Święta Rito,
  Błagam o cud powrotu synka Antosia i synka Andrzejka do jego mamy Justyny, która od ponad 3 lat nie widzi dzieci oraz o cud wyjaśnienia sprawy śmierci trzeciego synka Tomusia.
  Joanna

 9. Św Rito, proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Boga w sprawie mojej prośby o uwolnienie kochanki mojego męża od uczuć do niego. Amen

 10. Święta Rito błagam uproś u Pana Boga potrzebne łaski dla mojego syna o nawrócenie ,pojednanie z Bogiem uwolnienie z nałogów,nienawiści,Bożą opiekę. JEZU Ty SIĘ TYM ZAJMIJ

 11. Święta Rito wypros u Boga łaskę pojednania dla mnie i mojego męża oraz naszych dzieci. Proszę aby mąż mógł zrozumieć że rodzina którą stworzył jest ważna a nie jest utrapieniem, aby mi nie ubliżał. Świętau Rito proszę o pomoc

 12. Św Rito, proszę Cię o pomoc w uratowniu naszego małżeństwa. Błagam o to żeby mój mąż porzucił zamiar złożenia pozwu o rozwód. Amen

 13. Święta Rito…proszę z całego serca, żeby Łukasz zrozumiał, że największą wartością jest rodzina…żeby zrozumiał że popełnił błąd odchodząc do innej kobiety, zostawiając mnie i naszą córkę. Proszę o jego nawrócenie, aby chciał do nas wrócić…aby udało nam się stworzyć pełną szczęśliwą rodzinę dla naszej córeczki. Święta Rito proszę Cię…

 14. Święta Rito proszę o wstawiennictwo do Pana Boga w intencji opamiętania i nawrócenia mojego męża Tomasza i jego powrót do rodziny- żony i syna. Prosi żona .

 15. Św Rito, proszę opiekuj się moją córkę i spraw by nie cierpiała z powodu naszych problemów małżeńskich. Proszę Cię również o powrót mojego męża do domu. Amen

  1. Św Rito, patronko spraw trudnych, gorąco Cię proszę wyproś mi łaskę prawdziwej miłości, żebym na nowo odzyskała sens życia. Spraw, abym doznała skutków Twej opieki.

 16. Święta Rito uproś mi u Pana łaskę pojednania z ukochanym, przebaczenie wzajemnych krzywd a także byśmy zawarli sakramentalny związek małżeński zaplanowany na przyszły rok.

 17. Święta To uproś mi pojednanie z moim ukochanym, wybaczenie sobie wyrządzonych krzywd i aby doszło do naszego sakramentu małżeństwa.

 18. Blagam Cie Sw.Rito pomoz mojemu bratu w chorobie. Cierpi na raka pecherza moczowego
  Pomoz mu ulzyc w cierpieniu i uczyn cud wyleczenie z tej choroby.
  siostra Bozena

  1. Św Rito, błagam Cię wyproś u Pana Boga łaskę dla mnie i dla mojego męża. Proszę aby mój mąż przestał mnie unikać i obudził w sobie pozytywne uczucia do mnie.

 19. Św. Rito, prosze Cie o wstawiennictwo u Pana Boga, w zawarciu szczęśliwego i opartego na prawdziwej miłości małżeństwa z moim ukochanym i oddaleniu od nas ludzi, którzy źle życzy i są przyczyną moich łez i jego niepewności w Nas.

 20. Święta Rito błagam Cię o moje wnuczki aby dostały dużo miłości i zainteresowania od swojej matki,żeby ona wreszcie zrozumiała że dzieci są Darem BOŻYM a nie rzeczą.
  PROSZĘ również o zdrowie dla mojego syna.

 21. Święta Rito, bardzo Cię proszę o wstawiennictwo u Pana Boga naszego i wyproszenie u Niego łaskę miłości, znalezienia dobrego męża, wiernego towarzysza życia, ratowanie mnie z samotności. Proszę, aby ten rok był przełomem w tej kwestii. Amen

 22. Św Rito prosze o pokój serca i siłę do pokonywania trudność życia codziennego oraz opieke Niepokalanej i Dary Ducha Świętego

 23. Święta Rito, bardzo proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Boga naszego i wyproszenie u Niego, abym mogła z moim ukochanym zawrzeć związek małżeński przed Panem Bogiem. Proszę Cię też o dar macierzyństwa, abyśmy mogli zostać rodzicami.
  Bardzo Cię proszę o modlitwę za Nas.

 24. Proszę Cię św Rito o rozwöj mojej firmy, o rosnącą liczbę klientów oraz o sprzedaż którą pozwoli mi utrzymać rodzinę. Proszę röwnież o zdrowie dla naszej rodziny.

 25. Św.Rito proszę Cię o wiarę i miłość dla mojego męża…Ty wiesz przez co przechodzę.Błagam pomóż…Uzdrów człowieka ,którego kocham najbardziej na świecie…

 26. Św. Rito proszę uproś u Pana dla mnie i miłości mojego życia łaskę odnowienia naszej miłości, niech zapali się w nas ponowny ogień miłości.

 27. Św.Rito, błagam wyproś łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej mojego syna Michała. Błagam ratuj moje dziecko

 28. Droga Św. Rito bardzo Cię proszę wybłagaj dla mnie i ze mną u Najwyższego aby moja firma zaczęła się rozwijać. Ja wiem że jest to praktycznie niemożliwe i dlatego zwracam się z tą sprawą do Ciebie ponieważ sama nie dam rady. I bardzo Cię proszę wyciągnij mnie z depresji.

 29. Cudowna Swięta Rito nie mam łatwego życia bo ciągle zaczynam od początku …uregulowałem swoje życie i dostałem stwierdzenie nieważnosci ślubu koscielnego i już nigdy nie zranię żadnej kobiety bo nie potrafię kochać tylko potrafię być dobrym dla Wszystkich równo..Proszę o prawdziwego przyjaciela ,który mi pomoże przetrwać …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *