24 godziny Męki Pańskiej Luisa Piccarreta

Godziny Męki Pańskiej jest to zbiór modlitw, które dają zaduśćuczynienie Panu za grzechy ludzkości, które są mu zadawane w postaci nieustannej ofiary, która ciągle trwa.

Przyczyną tych Godzin jest zadośćuczynienie, jednoczące rozmaite momenty Męki Naszego Pana z
różnorodnością tak wielu przewinęło, i wspólne z Jezusem czynienie odpowiedniego zadośćuczynienia, oddając Mu nieomal wszystko to, co stworzenia są Mu winne.

Co Jezus mówi o „Godzinach Męki Pańskiej”

Godziny te mają największą wartość spośród wszystkiego, ponieważ nie są niczym innym jak tylko powtórzeniem tego, co Ja czyniłem w trakcie Mojego śmiertelnego życia i życia, jakie przedłużam w Przenajświętszym Sakramencie. Gdy słyszę ‘Godziny Mojej Męki’, słyszę Mój własny głos i Moje własne modlitwy. Widzę Moją Wolę w tej duszy, której pragnieniem jest dobro wszystkich, i która czyni zadośćuczynienie za wszystkich, i czuję się porwany radością do zamieszkania w niej, aby czyni w niej to, co ona sama czyni. Och, jakże ogromnie byłbym zadowolony; gdyby, chodź jedna osoba czytała te Godziny Mojej Męki w każdej miejscowości! Czułbym się obecny w każdej miejscowości, a Moja Sprawiedliwość, ogromnie pogardzana w tych czasach, byłaby częściowo ułagodzona.”

24 godziny Męki Pańskiej