kobieta modlaca sie

Modlitwa o dobrego męża

Poszukiwanie odpowiedniego kandydata na męża to nie jest łatwe zadanie. Większość czytelniczek płci żeńskiej napewno zgodzi się z tym stwierdzeniem. Dlatego też warto o pomoc poprosić w modlitwie.

Poszukiwanie męża na przestrzeni lat

Poszukiwanie drugiej połówki od wieków nie należy do łatwych zadań. W czasach biblijnych to przyjaciel oblubieńca szukał żony dla oblubieńca.
Kobieta musiał spodobać się przyjacielowi Pana młodego aby on ją zaakceptował i przedstawił Panu młodemu. Kobieta w tamtych czasach miała nie łatwe zadanie, tak samo jak przyjaciel oblubieńca. Więcej o historii szukania oblubienicy przez Eliezera dla Izaaka znajdziesz tutaj – > poszukiwanie oblubienicy dla Izaaka

Przykładowa modlitwa o dobrego męża

Panie Ty znasz moje serce, wiesz czego ono potrzebuje. Proszę Cię abyś to Ty wybrał mi kandydata na męża. Nie chcę już sama szukać, nie chcę już więcej błądzić w tej przestrzeni mojego życia.Moje serce zostało już wiele razy zranione w poprzednich związkach. Pragnę zbudować relację opartą na zaufaniu i miłości.

Modlitwa przebaczenie w modlitwie o dobrego męża

Jezu Chryste z Twoją pomocą pragnę wybaczyć wszystkim poprzednim mężczyznom w moim życiu. Wybaczam im wszystkie zranienia, to jak mnie traktowali. Wybaczam im to że traktowali mnie przedmiotowo. Pragnę wybaczyć im brak poświęconej mi uwagi, której tak bardzo potrzebowałam.

Wybaczam im brak zrozumienia. To że mnie nie wspierali w trudnych chwilach.Wybaczam to że zostawiali mnie dla innych dziewczyn. Panie proszę o wybaczenie mojego złego zachowania w relacjach.
Tego że byłam humorzasta, wścibska i nieznośna.
Proszę o wybaczenie wszystkich momentów, w których negatywnie oceniałam swoich chłopaków, kiedy ich nie doceniałam.Proszę o wybaczenie momentów, w których ograniczałam im spotykanie z kolegami, znajomymi tylko po to aby stale poświęcali mi swoją uwagę.

Modlitwa dziękczynienia w modlitwie o dobrego męża

Dziękuję za wszystkie piękne chwile w poprzednich związkach. Dziękuję za te wszystkie momenty w których czułam się ważna dla moich poprzednich chłopaków. Za wszystkie te momenty, w których mogłam wzrastać i które dawały mi siłę.

Modlitwa prośby w modlitwie o dobrego męża

Panie otwieram się na Twoją łaskę, otwieram się na Twoje prowadzenie. Poślij mnie tam gdzie Ty chcesz. Proszę Cię abyś to Ty wybrał miejsce i czas, nie chcę naciskać, przyspieszać. Oddaje Tobie ten czas, proszę cię abyś formował mnie do tego wydarzenia. Zanoszę swoje prośby do Ciebie i chcę abyś formował mnie w tym czasie na dobrą żonę.

Proszę o męża który będzie czuły, który będzie dbał o mnie i o naszą przyszłą rodzinę. Pokornie proszę o męża który …. (wypowiadamy swoje prośby)

Tylko 1 na 1150 par, które się razem modlą kończy związek rozwodem.

Kiedy już Bóg znajdzie nam odpowiedniego kandydata, musimy troszczyć się o to aby nasze małżeństwo było trwałe. Biorąc pod uwagę obecne statystyki odnośnie rozwodów, znalezienie męża, wcale nie gwarantuje szczęśliwego związku.

rozwody w procentach
źródło: Klub Jagielloński

Jak widać na załączonym wykresie liczba rozwodów od 2000 roku zaczęła bardzo szybko rosnąć i póki co unormowała się na poziomie między 25% a 30%. Warto jest fundament przyszłej rodziny budować na skale, czyli na Chrystusie. W innym wypadku będziemy budować na piasku na emocjach, które po jakimś czasie opadają. Na uczuciu, które nie trwa wiecznie.
Christopher Ellison przeprowadził badania na uniwersytecie w Texasie, w których udowodnił, że pary modlące się codziennie razem, rozwodzą się w 1 na 1156 przypadków. To znacznie poniżej 1 %, w porównaniu z ogólną statystyką, gdzie rozwodzi się 1 na 2 pary.

Badania naukowe przeprowadzone w USA
http://drstoop.com/the-couple-that-prays-together/

Zobacz także