Nowenny

Szukasz konkretnej nowenny do wybranego Świętego? U nas znajdziesz nowenny do Świętych jak i nowenny odmawiane w specjalnych potrzebach.

Nowenny do Świętych

Nowenny do Świętych to zbiór nowenn do wybranych świętych. Nowenny trwają zazwyczaj 9 dni i odmawiane są według specjalnego klucza, który podany jest na stronie z konkretną nowenną na samym początku.

Nowenny do Maryi

W tej sekcji znajdziesz zbiór nowenn do Maryi. Potężne modlitwy, które zazwyczaj opierają się na różańcu. Dla przykładu Nowenna Pompejańska jedna z najsłynniejszych nowenn do Maryi, która wymaga wielkiego zaangażowania. Kolejna potężna nowenna to nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły, nowenna ta oparta jest także na różańcu i trwa 9 dni w odróżnieniu od nowenny pompejańskiej, która jest naprawdę długą nowenną.

Czym jest Nowenna?

Nowenna, to specjalna forma modlitwy prośby. W nowennie ważna jest wytrwałość i skoncentrowanie na Bogu, za pośrednictwem wybranego Świętego. Zaczynając każdą z nowenn, powinniśmy pamiętać o tym, że Bóg jest dobry i że w każdej sytuacji chce naszego dobra. Jezus powiedział, „Proście, a będzie wam dane, szukajcie a znajdziecie, pukajcie, a otworzą wam! ” Warto przed każdą nowenną stanąć z wolnością, aby to Bóg znalazł drogę rozwiązania jakiejś sytuacji.

Nawet jeżeli jesteś w beznadziejnej sytuacji, to zadawaj sobie pytanie, czego Bóg chce mnie nauczyć przez tak trudne doświadczenie? A może po prostu chce abyś przyszedł do Niego, abyś zaczął się do niego modlić i wszedł z nim w relacje przyjacielską ? Przy wyborze nowenny warto zacząć od nowenn, do Świętych, których imiona nosimy, jednak nie jest to wymagane. Jednak warto jest w jakiś sposób uciekać się o pomoc do naszych patronów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.