Nowenna Pompejańska

Nowenna Pompejańska jak odmawiać

Jak i kiedy powstała Nowenna Pompejańska – Historia modlitwy

Sankturaium_Matki_Bozej_w_pompejach
Bazylika Matki Bożej Różańcowej w Pompejach

W roku 1890 Papież Leon XIII uznał cud uzdrowienia, za pośrednictwem Nowenny Pompejańskiej. Uznaje się, że pierwszą osobą, która została uzdrowiona, dzięki odmawianiu tej nowenny była Fortunatina Agrelli, której osobiście objawiła się Matka Boża i poleciał odmawiać tę litanie, aby została uzdrowiona. Nowenna Pomepjańska swoją sławę zawdziecza między innymi Bartolo Longo, włoskiemu prawnikowi, byłemu sataniście, który się nawrócił. W 1875 roku Brtłomiej Longo sprowadził obraz Maryi Różańcowej do Świątyni w Pompejach. 5 Lat później został uznany pierwszy cud za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej z Pompejów. Nowenna pompejańska potocznie nazywana też przez wiernych Różańcem Pompejańskim lub Litanią Pompejańską.

Jak odmawiać Nowennę Pompejańską?

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Łącznie odmawiamy jeden pełny różaniec dziennie. Można odmawiać także 4 część różańca, tajemnicę światła. Przed rozpoczęciem różańca, wymieniamy najpierw intencję, a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego. Nowenna podzielona jest na pół w pierwszej czesci odmawiania nowenny po skończony różańcu odmawiamy krótką modlitwę błągalną. Natomiast przez następne 27 dni odmawiamy krótką modlitwę dziękczynną.

Część pierwsza – błagalna

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Wersja audio części pierwszej błagalnej

Część druga – dziękczynna

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Wersja audio drugiej części – dziękczynnej

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Nowenna Pompejańska znana jest ze swojej niezwykłej skuteczności. Ludzie którzy solidnie ją odmówili po pierwszej, drugie, czy którejś z kolei odmówionej nowennie w końcu wybłagali potrzebne łaski. Więc jeżeli stoisz przed trudnym wyborem, bardzo Ci czegoś potrzeba, zacznij się modlić tą Nowenną!

Zobacz także

Książka o Nowennie Pompejańskiej

Świadectwa cudów po odmówieniu Nowenny Pompejańskiej

Skuteczność tej modlitwy potwierdzają liczne świadectwa.

4 Replies to “Nowenna Pompejańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *