Modlitwa o dobry dzień w pracy

Każdy z nas chciałby wrócić z pracy z uśmiechem na ustach i mieć mnóstwo energii na spędzenie popołudnia. Często jednak wracamy z frustrowani kolejnym nie udanym dniem w pracy.

Warto jest oddać nowy dzień pracy Bogu, aby on uczynił go dniem owocnym. Nawet jeżeli po ludzku nic szczególnego nie zrobimy tego dnia, to przeżywając go z Bogiem będzie to czas uświęcony.

Treść modlitwy o udany dzień w pracy

Boże Ojcze oddaje Ci mój dzisiejszy dzień w pracy. Proszę Cię o wszystkie potrzebne łaski, które pomogą mi wykonać należycie moje obowiązki.
W szczególności proszę o:

Zapał, motywację oraz energię, abym moją pracę wykonywał z uśmiechem na twarz i abym tą dobrą energię rozprzestrzeniał na moich współpracowników. Uczyń Panie moją pracę miłą Tobie, oddaje Tobie ten czas pracy i chę rozpocząć dzień razem z Tobą.

Proszę Cię Ojcze o Ducha Świętego dla moich przełożonych / podwładnych aby oni wykonywali swoje obowiązki z zapałem. Wzywam Ducha Świętego, aby stworzył z nas zgrany zespół, abyśmy się wzajemnie wspierali w wyzwaniach dzisiejszego dnia.

Proszę Cię Panie o to, abym widział potrzeby ludzi z którymi będę współpracował, abym nie stał się zbyt skoncentrowany na wynikach. Proszę aby ludzie z którymi będę dzisiaj pracował dobrze się czuli w moim towarzystwie, abym mógł służyć im swoją wiedzą i doświadczaniem.

tagi: Modlitwa, Modlitwy

Zobacz także