Modlitwy

Litanie
Nowenny

Modlitwy do Świętych

Modlitwy do Świętych to zbiór modlitw, które odmawiamy za pośrednictwem Świętych prosząc o konkretne łaski. Na przestrzeni wieków powstało wiele modlitw do konkretnych Świętych, w których prosimy danego Świętego o wstawiennictwo za nami przed Bogiem w naszych błaganiach. Modlitwy do Świętych znajdziesz poniżej.

Modlitwy w specjalnych potrzebach

Modlitwy w specjalnych potrzebach, to zbiór modlitw, które odmawiamy w konkretnym celu. Jeżeli np. chcemy znaleźć pracę, wtedy sięgamy po modlitwę o pracę. Jeżeli szukamy modlitwy na specjalną okazję, jak np. poświęcenie pokarmów na Wielkanoc. We wszystkich tych sytuacjach warto zajrzeć do tej sekcji modlitw.

Modlitwy do Maryi

Modlitwy do Maryi, to zbiór modlitw poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Na przestrzeni lat powstało masę bardzo skutecznych modlitw. Jeżeli szukasz pomocy u Maryi to warto zajrzeć do tej sekcji.

Czym jest modlitwa?

Modlitwa to innymi słowy rozmowa z Bogiem. Pamiętajmy, że rozmowa jest wtedy, kiedy jedna osoba mówi, a druga słucha a później odwrotnie. Dlatego ważne jest aby po każdej odmówionej modlitwie był czas na słuchanie. Czas, w którym będziemy milczeć przed Bogiem i otwierać się na Jego Słowo, na to co On chce do nas powiedzieć. Uważajmy, aby nasza modlitwa nie wyglądała jak monolog, że tylko my mówimy.

W jaki sposób Bóg może mi odpowiedzieć na modlitwie?

Możliwości jest naprawdę wiele, czasami może to być jakaś myśl, czasami może to być jakiś obraz, który stanie nam przed oczami, czasami może to być fragment pisma Świętego. Bóg lubi wolność, nie lubi schematów i to że w 90% przypadków Bóg będzie odpowiadał mi w taki sposób, że zobaczę jakiś obraz, to nie znaczy, że zawsze tak będzie. Dlatego ważne aby nauczyć się rozpoznawać zewnętrzne znaki i nie zamykać się jedynie na obrazy.
Należy pamiętać także, że nie zawsze Bóg odpowie, czasami będzie milczał, a czasami odpowiedź może przyjść po kilku dniach lub tygodniach. Dlatego trzeba być czujnym i nie przesypiać tego co mówi Bóg. Abyśmy nie spali jak uczniowie, którzy mieli czuwać w Ogrodzie Oliwnym. Jezus mówi „Czuwajcie, bo nie znacie dnia ani godziny, kiedy Syn Człowieczy przyjdzie”.

Święci, życiorysy, cuda, modlitwy