Duchowość Nowy testament Przypowieści Biblijne

Kobieta cierpiąca na upływ krwi

Sytuacja kobiety a w szczególności jej uzdrowienie powinny napawać każdego wierzącego optymizmem. To uzdrowienie pokazuje jak ważna jest nasza wiara. Jezus w wielu miejscach podczas uzdrowienia zwraca uwagę na wiarę

Lokalizacja w Piśmie Świętym

Łk 8,40-48
Mk 5, 21-43

Sytuacja kobiety przed uzdrowieniem

Marek pisze, że owa kobieta wiele wycierpiała od lekarzy. Tylko skąd może o tym wiedzieć? Prawdopodobnie dowie się tego po uzdrowieniu, kiedy Jezus zatrzyma się nad tą kobietą i wysłucha jej.

Kobieta na skraju załamania nerwowego wraz z chorobą, która wyklucza ją ze społeczeństwa. Prawdopdobnie przypadłością tej kobiety było obfite i długotrwałe miesiączkowanie. W ks. Kpł w 15 rozdziale mowa jest o upływie krwi w momencie miesiączkowania. Gdzie w okresie miesiączkowania kobietę uważano za nieczystą.

Nie mogła ona niczego dotykać, miejsca na których siedała także były uważane za nieczyste. Kobieta ta przez większość swojego życia traktowana jest w społeczeństwie jako nieczysta. 12 lat zmaga się z problemem, wydaje swoje całe oszczędności na lekarzy natomiast nic nie pomaga. Kobieta traci całą nadzieje na normalne życie.

Wiara kobiety cierpiącej na krwotok

Nagle jednak słyszy od ludzi o Jezusie. Tutaj usłyszała jak uzdrawia niewidomego, skądinąd usłyszała jak wyrzuca złe duchy. Jej wiara stopniowo wzrasta. Kobieta zaczyna pokładać nadzieję w Jezusie. Jej wiara jest już niesamowicie zbudowana. Ta choroba nie zabija w niej ducha walki, ciągle powstaje i ma nadzieję.

Kobieta znając swoją sytuacje i wykluczenie społeczne wie, że nie może się ujawnić. Dlatego też mówi sobie dotknę się jego płaszcza i będę zdrowa. Nie siada przy drodze i nie zaczyna lamentować. Idzie do Jezusa, podchodzi jak najbliżej aby się dotknąć. Widać że ta kobieta naprawdę chce. Wielu chorych siedziało w pobliżu drogi i lamentowali, jednak nie było w nich wiary. Z jednej strony chcieli uzdrowienia z drugiej strony nie wierzyli, że mogą zostać uzdrowieni.

Kobieta zrobiła jak postanowił, dotyka się płaszcza i nagle czuje, że krwawienie ustaje. Nagle coś się zmieniło, jeszcze do końca nie jest pewna, może myśli, że to stres całą ta sytuacją zahamował krwawienie.

Uzdrowienie Kobiety cierpiącej na upływ krwi pokora i głęboka wiara

Kiedy Jezus się zatrzymuje i pyta się uczniów kto się go dotkną. Kobieta rozumie, że stał się cud. Ta kobieta z jednej strony zalękniona, z drugiej strony pełna radości, podwójnej radości, ponieważ po 12 latach ktoś jej szuka. Po 12 latach ktoś chce ją zobaczyć, spotkać się z nią, porozmawiać.

Brak relacji dla kobiety jest czymś strasznym, w większości przypadków każda kobieta potrzebuje relacji. Potrzebuje aby ktoś się nią interesował, aby ktoś ją wysłuchał. Przez 12 lat musiał żyć sama, bez bliskiego kontaktu z innymi, bez przytulenia, bez dotyku.

Moment po uzdrowieniu kobiety

Po uzdrowieniu kobiety, Jezus podchodzi do niej i wysłuchuje, wszystkiego co ma do powiedzenia. Kobieta mówi o lekarzach, o bez skutecznym leczeniu o tym że choroba trwała 12 lat. Kobieta mówi o wykluczeniu, możliwe że mówi także o swoich uczuciach itd.

Tłum ludzi słucha jej świadectwa. Nikt jej nie przerywa. Ważną postacią, która słucha wraz z tłumem jest Jair. Cała ta sytuacja dzieje się w drodze do domu Jaira, gdzie leży jego martwa córka. Jair słucha świadectwa kobiety i jego wiara ciągle wzrasta.

Jest to dosyć ciekawa sytuacja, Jezus skoncentrowany na córce Jaira, możliwe że w sercu prosi Boga o wskrzeszenie dziewczynki. Nagle jednak czuje że moc z niego uchodzi, jakby wiarą ktoś zabrał mu moc.

Podsumowanie – Streszczenie

Sytuacja kobiety cierpiącej na krwotok i dość nietypowe uzdrowienie, są potwierdzeniem że wiara czyni cuda. Dlatego kiedy o coś prosimy powinniśmy koncentrować się na wzmacnianiu naszej wiary. Jak wzmocnić wiarę przeczytasz tutaj ->  Modlitwa o wiarę

One Reply to “Kobieta cierpiąca na upływ krwi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *