Nowenna do Świętego Ojca Pio

Nowenna do Ojca Pio podzielona została na 9 dni, w których odmawiamy krótką modlitwę, każdego dnia są to 3-4 zdania, które kończą się modlitwą Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu. Każdego dnia wypowiadamy intencję w jakiej się modlimy, nasz intencja zostaje wpleciona w treść całej nowenny. Dobrze jest wydrukować sobie tekst nowenny i mieć go w zasięgu ręki. Nowenna do Ojca Pio jest dość krótka, dziennie wystarczy 5 minut, aby ja domówić. Nowennę można powtarzać i modlić się nią na co dzień w cyklach 9 dniowych. Warto jest wybrać sobie kilku Świętych i modlić się za ich wstawiennictwem. Formą modlitwy może być nowenna lub Litania, lub modlitwa własnymi słowami, na koniec której powiemy Ojcze Pio módl się za nami. Takie krótkie wezwanie wystarczy aby poprosić o wstawiennictwo Świętego.

Treść nowenny:

Pierwszy dzień

Święty Ojcze Pio, z przekonaniem uczyłeś, że Opatrzność Boża mieszając radość ze łzami w życiu ludzi i całych narodów prowadzi do osiągnięcia ostatecznego celu, że za widoczną ręką człowieka jest zawsze ukryta ręka Boga, wstawiaj się za mną, abym w mojej trudnej sprawie (wypowiadamy intencję naszej nowenny) …, którą przedstawiam Bogu, przyjął z wiarą Jego wolę.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Drugi dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, ty zachęcałeś małodusznych do porzucenia lęku i uznania się za najszczęśliwszych, gdy „staną się godni tego, by uczestniczyć w bólach Boga Człowieka”, by „wierzyli, że to nie opuszczenie, ale wielka miłość Boga”. Ośmielony przykładem twojej ufności wobec Boga, proszę o wstawiennictwo w mojej intencji (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…, którą ci przedkładam.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Trzeci dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, ty przez codzienne dźwiganie krzyża zasłużyłeś na miano Cyrenejczyka, wierzyłeś, że Pan w swoim miłosierdziu poda rękę i obdarzy mocą, módl się za mnie w moich trudnościach (wypowiadamy intencję naszej nowenny)… i uproś mi u Jezusa łaskę wytrwania w dobrym.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Czwarty dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, doświadczany z woli Bożej wielkim cierpieniem, przyjmowałeś je „jako los wybranych dusz” i „dar prowadzący do zbawienia”, wstawiaj się za mną u Boga, abym mógł z godnością chrześcijańską przyjąć mój ból i uproś łaskę (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Piąty dzień  nowenny

Święty Ojcze Pio, ty przez swoje niezwykła zjednoczenie z Panem wlewałeś w serca wątpiących nadzieję, „że Bóg chrześcijan jest Bogiem przemiany”, że z cierpienia rodzi się pokój, a z odrzucenia rozpaczy „budzi się nadzieja”, bądź ze mną w moim doświadczeniu (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…, abym ufał w miłość Bożą.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Szósty dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, ty stałeś się dla nas przykładem posłuszeństwa w wierze, wiedziałeś, że „gdzie nie ma posłuszeństwa, tam nie ma cnoty, tam nie ma dobra i nie ma miłości; gdzie zaś nie ma miłości, tam nie ma Boga, a bez Boga nie idzie się do nieba”, bądź moim orędownikiem u Boga, gdy proszę o łaskę (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Siódmy dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, niestrudzony naśladowco Chrystusa, wszystkich z ufnością proszących o pomoc zapewniłeś, że „otrzymają od Boga łaskę świętej wytrwałości”, módl się za mną, gdy błagam Boga o łaskę (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Ósmy dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, wzorze ewangelicznej miłości Boga i bliźniego, ty umacniałeś w ludzkich sercach przekonanie, ze Bóg „nie może odrzucić szczerego pragnienia miłowania Go”, w imię miłości, która przepełniała twoje życie, wyjednaj mi w niebie dar (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…, o który cię z ufnością proszę.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Dziewiąty dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, Maryja była ci „Matką najmilszą„, Ją wysławiałeś „najbardziej spośród wszystkich stworzeń na niebie i na ziemi”, przez twoje oddanie Bożej Matce proszę o pomoc w mojej potrzebie (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Powiązane wpisy z Nowenna do Ojca Pio

Litania do Ojca Pio
Koronka do Matki Bożej Pośredniczki Łask z San Giovanni Rotondo
Biografia Świętego Ojca Pio
Akt oddania się Św. Ojcu Pio


Święci, życiorysy, cuda, modlitwy

Tagi: Nowenna, Nowenna Ojca Pio

78 Replies to “Nowenna do Świętego Ojca Pio

 1. O cud uzdrowienia męża Bogusława Ignacego aby odzyskał mowę pamięć nie miał omamów po udarze o Boże prowadzenie jego przez lekarzy zdrowie siły nadzieję dla mnie i bliskich oraz opiekę Bożą dla nieprzyjaciół

 2. Szczęść Boże
  Proszę o modlitwę wstawienniczą za pośrednictwem Ojca Pio o wytrwałość w wierze dla naszej rodziny Łucka i Kaski Pawła i Piotra Kupś o pokój w rodzinie i głębsze poznanie do czego jesteśmy powołani.
  Szczególnie proszę o powierzonych nam synów i o nas samych a także wszystkie dzieci i rodziców abyśmy żyli zgodnie z przykazaniami Bożymi Amen❤️🌞

 3. Ojcze Pio proszę o zdrowie dla mojej kochanej Mamy i mojego męża……tak bardzo ich potrzbuje są dla mnie wszystkim co mam.

 4. Dziękuję Ci Panie Boże za wszystko Proszę Cię Ojcze Pio o całkowite zdrowie dla męża i jego ponowne nawrócenia

 5. Ojcze Pio dopomóż bym odmawiała tą nowennę z wiarą do końca i tak długo aż mnie wysłuchasz wspomozesz i dasz znak jak żyć mam gdzie mieszkać jak przebaczyć i prosić o przebaczenie chce być znów sobą piękna bez grzechu zabierz odemnieto całe już zło ,pomnij na mnie gdy mi dał Bóg życie gdy byłam z nim z moim Bogiem prawdziwie i niczego się nie lekalam wesprzyj mnie swoją pomoca ojcze Pio M algosia

 6. Ojcze Pio proszę o miłość mojego męża do mnie i o uzdrowienie mojego małżeństwa. Proszę o powrót mojego męża do domu.

 7. Święty Ojcze Pio, wstaw się za mną i moim mężem i wyproś na Nas dar Macierzyństwa. Straciliśmy dwie ciąże, jedna bardzo zaawansowaną, druga na wczesnym etapie. Bardzo cierpimy, a Ty widzisz nasze cierpienie- dopomóż Nam.

 8. Ojcze Pio proszę o zdrowie dla mojego synka Jakuba. Pomoż swoją cudowną mocą uleczyć go z wszystkich zaburzeń i chorób. Błagam i wierze z całego serca.

 9. Święty Ojcze Pio, uproś mi łaskę uzdrowienia zchoroby rakowej trzustki. Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.

 10. Św.Ojcze Pio za Twoim wstawiennictwem u Pana Naszego Jezusa Chrystusa niech zniknie moja choroba ciała. Proszę wyproś mi ta łaskę.

 11. Św. Ojcze Pio proszę wstaw się za mną u Pana Naszego Jezusa Chrystusa i wyproś mi łaskę zdrowia, żeby przestały mnie już boleć, piec i mrowić nogi i ręce.
  Proszę Cię z całego serca wyproś mi tę łaskę, o którą Cię gorąco proszę .

 12. Święty ojcze Pio błagam o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny a szczególnie o zdrowie siłę i potrzebne łaski dla mojej córki Katarzyny aby dała radę psychicznie fizycznie i umysłowo św ojcze Pio proszę pomóż mojej córce

 13. Święty Ojcze Pio Wypros mi przebaczenie Katarzyny , pojednanie i naprawienie wszystkiego co było źle, proszę Cie o odnowienie kontaktu , i związku amen tak mocno ufam. Jezu zajmij się tym.

 14. Ojcze Wypros mi przebaczenie Katarzyny , pojednanie i naprawienie wszystkiego co było źle, proszę Cie o odnowienie kontaktu , i związku .amen tak mocno ufam. Jezu zajmij się tym proszę cię bardzo

 15. Kochany Ojcze Pio jedt 8 stycznia ,a Ja czekam cierpliwie na wysłuchanie Próśb więc proszę nie zapomnij o mnie i moich bliskich..Proszę o zdrowie i siły w opiece nad chorymi .

 16. Czcigodny Ojcze Pio proszę o uleczenie z nerwicy lękowej i natręctw oraz o wyraźny znak ,że powinnam żyć i cieszyć się życiem.

 17. Proszę o powrót do zdrowia dla KS Wojciecha L oraz p .Mieczysława .którzy zmagają się z chorobą Covidową Panie Boże dodaj im siły do walki z chorobą. Za wstawiennictwem Św Ojca Pio.

  1. SW.Ojcze Pio proszę cię wypros łaskę uzdrowienia dla moich dzieci i błogosławieństwo dla nich oraz nawrócenie do Chrystusa i kościoła

 18. Ojcze Wypros mi przebaczenie Katarzyny , pojednanie i naprawienie wszystkiego co było źle, proszę Cie o odnowienie kontaktu , i związku amen tak mocno ufam. Jezu zajmij się tym

 19. Ojcze Św. Pio proszę dopomóż .Ty znasz moje błaganie, które w modlitwach do Ciebie
  zanoszę i proszę. Wysłuchaj ich! Obdarz mnie swoją opieką i czuwaj nade mną. Amen.

 20. Wypros mi przebaczenie Patryka, pojednanie i naprawienie wszystkiego co było źle, proszę Cie o odnowienie kontaktu amen tak mocno ufam. Jezu zajmij się tym

 21. Święty Ojcze Pio pomóż mi w wyproszeniu łaski zdrowia dla mnie, ustania uporczywej neuralgii, regeneracji nerwów obwodowych. Wstawiaj się proszę za całą moją rodziną i bliskimi u naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 22. Św. Ojcze Pio, błagam Cię o wstawiennictwo u Pana Naszego Jezusa Chrystusa o łaskę uzdrowienia dla mojego siostrzeńca Pawełka, u którego zdiagnozowano straszną chorobę i jest 2tygodnie po ciężkiej operacji a ma dopiero 2,5 miesiąca. Proszę, żeby kochany maluszek nie musiał już więcej cierpieć 🙏🙏🙏

 23. Marzena walczy z glejakiem. Wyniki są złe. Proszę o uzdrowienie duszy i ciała. Proszę o modlitwę w intencji Marzeny i jej bliskich. Proszę, aby zaufali Bogu, nie tylko lekarzom. Proszę o wiarę i miłość do Boga dla nich. Panie, Ty się tym zajmij. Matko Boża, pomóż. Św. Rito, Św. Faustyno, Św. Józefie, Św. O. Pio i wszyscy święci, wstawcie się za Marzeną i jej rodziną. Dziękuję.

 24. Święty Ojcze Pio proszę o pomoc mojej Siostrze Teresy ,otwórz jej oczy oczyść mózg i pozwól oddychać płacom samodzielnie

 25. ŚW.OJCZE PIO,UPROŚ U BOGA ŁASKI DLA SYNA SEBASTIANA,ABYŚMY POTRAFILI ZAPOMNIEĆ O TYM CO BYŁO ZŁE,ABY ZNOWU BYŁA WIEŹ RODZINNA MIĘDZY NAMI.PROSZE TAKŻE O ZDROWIE DLA NIEGO.DLA BOGA NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, A WIERZĘ ŻE PRZEZ TWOJE WSTAWIENNICWO BÓG GO ULECZY.GŁĘBOKO W TO WIERZĘ .

 26. Ojcze Pio ,prosze o wstawienie u Pana naszego sie za moja mama.
  Prosze o zdrowie dla niej, i uzdrowienie duszy,ciala,umyslu.
  JezU ja ufam Tobie

 27. Prosze Cie sw O.Pio,wstaw sie za mym dzieckiem u Pana naszego.
  Popros by ukazal swa dobroc na ziemi,uzdrowil me dziecko ,by mogl ,tu na ziemi sluzyc Ci.
  Pomoz mu Jezu

 28. Święty Ojcze Pio, wstaw się u Naszego Najlepszego Ojca w Niebie za moim synem, którego zdradza żona. Niech Bóg mu dopomoże w Jego cierpieniu.

 29. Święty Ojcze Pio proszę Cię uproś Boga o łaskę uzdrowienia taty z wszystkich chorób a szczególnie chorób głowy, o wybudzenie go ze śpiączki i powrotu do zdrowia.

 30. O.Pio, prosze wstaw się u Pana naszego.
  By odbieral ból,niepewność,strach mojemu synowi Dawidowi.
  Dałmu wiare oraz pragnienie bys Byl w jego życiu .
  Jezu Ufam Tobie

 31. O Pio prosze o wstawiennictwo twe u Pana naszego Jezusa Chrystusa o laske zdrowia dla Dawida.
  Aby zle komórki ktore sa w jego ciele odeszly,aby kego dusza zostala nawrocona.
  Amen.Kocham Cie Jezu

 32. Święty Ojcze Pio. Polecam Ci moje małżeństwo. Boże Ty wiesz. Dzieci słuchają, a ja nie potrafię powstrzymać emocji na jego ataki o bzdury. Boje się o dzieci bo wszędzie mówią że one programują się poprzez zachowania rodziców. Takie błędne koło. Ojcze Pio, usłysz mój list, pomóż, proszę. Zobacz moją rozpacz i samotność. Dochodzi też niepewność znalezienia pracy.

 33. Św Ojcze Pio proszę o dobry stan mojego zdrowia o usunięcie wszelkich nieprawidłowości z mojego organizmu i o dobre wyniki moich badań ulecz to co nieprawidłowe w moim organizmie 🙏🙏🙏🙏

 34. Święty Ojcze Pio spraw, aby Michał w końcu się do mnie odezwał i spraw aby nie zrezygnował ze mnie i ze związku ze mną

 35. Św Ojcze Pio. Blagalem pomóż mi. Nikt nie chce mnie przyjąć do pracy. Pieniądzy nie mam a opłaty trzeba zrobić. Czasem niestac mnie na kupno coś dla syna. Liczę każdy grosz i patrzę czy starczy mi na jedzenie. Jestem biedny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *