Nowenna do Świętego Ojca Pio

Nowenna do Ojca Pio podzielona została na 9 dni, w których odmawiamy krótką modlitwę, każdego dnia są to 3-4 zdania, które kończą się modlitwą Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu. Każdego dnia wypowiadamy intencję w jakiej się modlimy, nasz intencja zostaje wpleciona w treść całej nowenny. Dobrze jest wydrukować sobie tekst nowenny i mieć go w zasięgu ręki. Nowenna do Ojca Pio jest dość krótka, dziennie wystarczy 5 minut, aby ja domówić. Nowennę można powtarzać i modlić się nią na co dzień w cyklach 9 dniowych. Warto jest wybrać sobie kilku Świętych i modlić się za ich wstawiennictwem. Formą modlitwy może być nowenna lub Litania, lub modlitwa własnymi słowami, na koniec której powiemy Ojcze Pio módl się za nami. Takie krótkie wezwanie wystarczy aby poprosić o wstawiennictwo Świętego.

Treść nowenny:

Pierwszy dzień

Święty Ojcze Pio, z przekonaniem uczyłeś, że Opatrzność Boża mieszając radość ze łzami w życiu ludzi i całych narodów prowadzi do osiągnięcia ostatecznego celu, że za widoczną ręką człowieka jest zawsze ukryta ręka Boga, wstawiaj się za mną, abym w mojej trudnej sprawie (wypowiadamy intencję naszej nowenny) …, którą przedstawiam Bogu, przyjął z wiarą Jego wolę.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Drugi dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, ty zachęcałeś małodusznych do porzucenia lęku i uznania się za najszczęśliwszych, gdy „staną się godni tego, by uczestniczyć w bólach Boga Człowieka”, by „wierzyli, że to nie opuszczenie, ale wielka miłość Boga”. Ośmielony przykładem twojej ufności wobec Boga, proszę o wstawiennictwo w mojej intencji (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…, którą ci przedkładam.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Trzeci dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, ty przez codzienne dźwiganie krzyża zasłużyłeś na miano Cyrenejczyka, wierzyłeś, że Pan w swoim miłosierdziu poda rękę i obdarzy mocą, módl się za mnie w moich trudnościach (wypowiadamy intencję naszej nowenny)… i uproś mi u Jezusa łaskę wytrwania w dobrym.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Czwarty dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, doświadczany z woli Bożej wielkim cierpieniem, przyjmowałeś je „jako los wybranych dusz” i „dar prowadzący do zbawienia”, wstawiaj się za mną u Boga, abym mógł z godnością chrześcijańską przyjąć mój ból i uproś łaskę (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Piąty dzień  nowenny

Święty Ojcze Pio, ty przez swoje niezwykła zjednoczenie z Panem wlewałeś w serca wątpiących nadzieję, „że Bóg chrześcijan jest Bogiem przemiany”, że z cierpienia rodzi się pokój, a z odrzucenia rozpaczy „budzi się nadzieja”, bądź ze mną w moim doświadczeniu (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…, abym ufał w miłość Bożą.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Piąty dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, ty stałeś się dla nas przykładem posłuszeństwa w wierze, wiedziałeś, że „gdzie nie ma posłuszeństwa, tam nie ma cnoty, tam nie ma dobra i nie ma miłości; gdzie zaś nie ma miłości, tam nie ma Boga, a bez Boga nie idzie się do nieba”, bądź moim orędownikiem u Boga, gdy proszę o łaskę (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Szósty dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, niestrudzony naśladowco Chrystusa, wszystkich z ufnością proszących o pomoc zapewniłeś, że „otrzymają od Boga łaskę świętej wytrwałości”, módl się za mną, gdy błagam Boga o łaskę (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Ósmy dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, wzorze ewangelicznej miłości Boga i bliźniego, ty umacniałeś w ludzkich sercach przekonanie, ze Bóg „nie może odrzucić szczerego pragnienia miłowania Go”, w imię miłości, która przepełniała twoje życie, wyjednaj mi w niebie dar (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…, o który cię z ufnością proszę.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Dziewiąty dzień nowenny

Święty Ojcze Pio, Maryja była ci „Matką najmilszą„, Ją wysławiałeś „najbardziej spośród wszystkich stworzeń na niebie i na ziemi”, przez twoje oddanie Bożej Matce proszę o pomoc w mojej potrzebie (wypowiadamy intencję naszej nowenny)…
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Powiązane wpisy z Nowenna do Ojca Pio

Litania do Ojca Pio
Koronka do Matki Bożej Pośredniczki Łask z San Giovanni Rotondo
Biografia Świętego Ojca Pio
Akt oddania się Św. Ojcu Pio


Święci, życiorysy, cuda, modlitwy

One Reply to “Nowenna do Świętego Ojca Pio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *