Cytaty z Pisma Świętego

Często szukamy jakiś mądrych cytatów w internecie, które podniosą nas na duch, dadzą nadzieje. Dlaczego w takim razie nie skorzystać z cytatów z Pisma Świętego? W Słowie Bożym znajdziemy mnóstwo pokrzepiających cytatów.

W momentach kryzysowych, kiedy tracimy wiarę, nadzieję. Dobrze jest mieć kilka ulubionych, wybranych cytatów z Pisma Świętego, do których szybko będziemy mogli wrócić. Często gdy jest nam ciężko zapominamy o wszelkim dobru, które otrzymaliśmy od Boga. Dlatego szczególnie w takich chwilach powinniśmy powracać do Cytatów z Pisma Świętego.

Zachęcam do zapoznania się z listą cytatów przygotowaną przez nas, może znajdziesz coś dla siebie. Szczególnie polecamy sekcje o Cytatach wzmacniających wiarę!

Cytaty wzmacniające wiarę

Cytat z Listu do Filipian 4,11-13 Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia
Cytat z Listu do Filipian Flp 4,11-13

Nie mówię tego bynajmniej z powodu niedostatku: ja bowiem nauczyłem się wystarczać sobie w warunkach, w jakich jestem.12 Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku. 13 Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.

Flp 4,11-13

Końcówka tego cytatu z listu do Filipian jest bardzo często przytaczana, jako cytat, wzmacniający wiarę. Człowiek wierzący może w Bogu wszystko, ponieważ On jest jego siłą. Jednak ludzie zapominają o wcześniejszych Słowach św. Pawła, w których mówi „Umiem cierpieć biedę”, „umiem i obfitować„. Czy umiesz cierpieć biedę? Czy kiedy jest próba możesz powiedzieć że „Wszystko możesz w tym który Cię umacnia?”. Chrześcijanin powinien umieć i cierpieć biedę i obfitować, dlatego też trudne i radosne chwile są potrzebne w naszym życiu, abyśmy mogli byc wypróbowani.

Tym którzy uwierzą te znaki towarzyszyć beda
Cytat z Nowego Testamentu Mk 16,17

Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie

Mk 16, 17-18

Powyższy cytat z Pisma Świętego niewątpliwie wzmacnia Wiarę człowieka. Jest to pewnego rodzaju obietnica dana nam od Jezusa. Jezus mówi, że Ci, którzy uwierzą, w Jego imię będą czynić tak wielkie cuda. Jest to także zaproszenie do pogłębienia naszej Wiary. Dlatego też powinniśmy się modlić o przymnożenie wiary.

Jak się modlić o wiarę?

Cytat z pisma świętego - Nowy testament Ewangelia Jana
Cytat z Ewangelii Św. Jana 14, 14

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

J 14, 12-14

Jest to kolejna obietnica Jezusa, którą nam daje. A Bóg jest wierny swoim słowom. „O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje Ja to spełnię„. Ziemscy rodzice tak bardzo troszczą się o swoje dzieci, to o ile bardziej troszczy się o nas Bóg. Bóg chce aby człowiek był szczęśliwy. Nam się czasami wydaje, że pewne dobra materialne, lub pewne osoby zapewnią nam szczęście, lecz nie zawsze tak jest. Jednak Bogu tak bardzo na nas zależy, że daje nam obietnice, o cokolwiek będziecie prosić w imię moje spełnię to.

Cytat z ewangelii Św. Marka 11,24

Cytat z ewangelii sw Marka 11 rozdział

Wszystko o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie.  Mk 11,24

Kolejna obietnica Jezusa, w której mówi do nas, że otrzymamy wszystko o co prosimy w naszych modlitwach, jednak potrzebna jest nasza wiara.

Cytaty Odnoszące się do kobiet

Szczęśliwy mąż, który ma dobrą żonę, liczba dni jego będzie podwójna.Dobra żona radować będzie męża, który osiągnie pełnię wieku w pokoju. Dobra żona to dobra część dziedzictwa i jako taka będzie dana tym, którzy się boją Pana: wtedy to serce bogatego czy ubogiego będzie zadowolone i oblicze jego wesołe w każdym czasie.

Syr: 26,1-4

Cytaty Odnoszące się do mężczyzn

Chcę więc, by mężczyźni modlili się na każdym miejscu, podnosząc ręce czyste, bez gniewu i sporu.

1 Tm 2

Cytaty z Pisma Świętego o starości

Cytat z Księgi Mądrości na temat starości

Cytat o starosci z ksiegi madrosci

Starość jest czcigodna nie przez długowieczność i liczbą lat się jej nie mierzy; sędziwością u ludzi jest mądrość, a miarą starości – życie nieskalane. Mdr 4,8-9

Wpisy powiązane z Cytaty z Pisma Świętego


Święci, życiorysy, cuda, modlitwy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *