Cytaty z Pisma Świętego

Cytaty wzacniające wiarę

Cytat z Listu do Filipian 4,11-13 Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia
Cytat z Listu do Filipian Flp 4,11-13

Nie mówię tego bynajmniej z powodu niedostatku: ja bowiem nauczyłem się wystarczać sobie w warunkach, w jakich jestem.12 Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku. 13 Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.

Flp 4,11-13

Końcówka tego cytatu z listu do Filipian jest bardzo często przytaczana, jako cytat, wzmacniający wiarę. Człowiek wierzący może w Bogu wszystko, ponieważ On jest jego siłą. Jednak ludzie zapominają o wcześniejszych Słowach św. Pawła, w których mówi „Umiem cierpieć biedę”, „umiem i obfitować„. Czy umiesz cierpieć biedę? Czy kiedy jest próba możesz powiedzieć że „Wszystko możesz w tym który Cię umacnia?”. Chrześcijanin powinien umieć i cierpieć biedę i obfitować, dlatego też trudne i radosne chwile są potrzebne w naszym życiu, abyśmy mogli byc wypróbowani.

Tym którzy uwierzą te znaki towarzyszyć beda
Cytat z Nowego Testamentu Mk 16,17

Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie

Mk 16, 17-18

Powyższy cytat z Pisma Świętego niewątpliwie wzmacnia Wiarę człowieka. Jest to pewnego rodzaju obietnica dana nam od Jezusa. Jezus mówi, że Ci, którzy uwierzą, w Jego imię będą czynić tak wielkie cuda. Jest to także zaproszenie do pogłębienia naszej Wiary. Dlatego też powinniśmy się modlić o przymnożenie wiary.

Jak się modlić o wiarę?

Cytat z pisma świętego - Nowy testament Ewangelia Jana
Cytat z Ewangelii Św. Jana 14, 14

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

J 14, 12-14

Jest to kolejna obietnica Jezusa, którą nam daje. A Bóg jest wierny swoim słowom. „O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje Ja to spełnię„. Ziemscy rodzice tak bardzo troszczą się o swoje dzieci, to o ile bardziej troszczy się o nas Bóg. Bóg chce aby człowiek był szczęśliwy. Nam się czasami wydaje, że pewne dobra materialne, lub pewne osoby zapewnią nam szczęście, lecz nie zawsze tak jest. Jednak Bogu tak bardzo na nas zależy, że daje nam obietnice, o cokolwiek będziecie prosić w imię moje spełnię to.

Cytaty Odnoszące się do kobiet

Cytaty Odnoszące się do mężczyzn

 

Wpisy powiązane z Cytaty z Pisma Świętego

Sentencje Świętego Ojca Pio


Święci, życiorysy, cuda, modlitwy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *