Modlitwa za dzieci

Każdy rodzic wie, że posiadanie dziecka, to nie lada wyzwanie. Z posiadaniem dziecka wiąże się wiele radości ale i wyrzeczeń. Każde dziecko wymaga uwagi i zaangażowania. Rodzice starają się, aby dziecko odpowiednio wychować. Chcą aby dziecku niczego nie brakował od strony materialnej. Niekiedy podejmują dodatkową pracę, niekiedy z niej rezygnują, aby poświecić się macierzyństwu.


Warto już od pierwszych dni życia dziecka modlić się za nie. Rodzice powinni troszczyć się także o rozwój duchowy dziecka. Poniżej została napisana propozycja modlitwy za dzieci.

Modlitwa o potomstwo (poczęcie)


Boże Ojcze Ty widzisz naszą potrzebę, widzisz nasze starania o potomstwo. Stajemy razem z … <wypowiadamy imię żony/męża> i prosimy Cię o dar życia, abyśmy mogli stworzyć piękną rodzinę na wzór Świetej Rodziny.

Proszę także o przygotowanie nas na ten moment, abyśmy byliy w stanie rezygnować z siebie dla dobrego wychowania. Zwracam się z prośbą o siłę i potrzebne łaski na okres pierwszych miesięcy, kiedy dziecko będzie wymagało szczególnej uwagi.

Proszę o zdrowie i wszystkie potrzebne łaski dla dziecka. Proszę aby dobrze się rozwijało zgodnie z Twoją wolą.

Modlitwa za dzieci narodzone


Boże Ojcze wierzę, że słyszysz moją pokorną modlitwę. Dziękuję Ci za wszystko co mam, ponieważ to jest dar dany za darmo od Ciebie. Chcę w szczególności podziękować za moją rodzinę. Dziękuję Ci za potomstwo jakim nas obdarowałeś.

Modlitwa za dzieci – prośba o potrzebne łaski


Dzisiaj pragnę Cię prosić o wszelkie potrzebne łaski dla… <tutaj wymieniamy imiona dzieci>.

Proszę aby moje dzieci został wychowane z Twoją wolą. Oddaje Panie Tobie nasze dzieci, proszę abyś Ty je kształtował na dobrych ludzi. Proszę aby potrafiły nieść pokój i miłość, wszędzie dokąd pójdą. Zwracam się z prośbą Do Ciebie Ojcze abyś miał je zawsze w opiece i czuwał nad nimi. Abyś nawracał ich ze złych dróg, wtedy kiedy będą błądzić.

Modlitwa za dzieci – powieżenie dzieci w opiekę


Oddaje Ci Panie moje dzieci w opiekę, nie chcę ich ograniczać swoją osobą, ani narzucać im swoich planów na ich życię. Pragnę aby one realizowały Twój Boży plan, nawet jeżeli on bedzie sprzeczny z moją wolą. Amen.

Modlitwa za dziecko przed pójściem do przedszkola, żłobka

Boże Ojcze oddsaje dzisiaj Tobie …<wymieniamy imiona dzieci>. Proszę abyś miał je dzisiaj w swojej opiece, abyś czuwał nad nimi w czasie kiedy będą w przedszkolu. Oddaje Tobie osoby, które będą się nimi opiekowały, proszę aby kierowały się miłością i troską o wszystkie dzieci. Aby żadne dziecko nie czuło sie wykluczone lub niechciane. Proszę aby tak prowadziły zabawy i edukacje aby każde dziecko czuło się komfortowo. Oddaje Tobie Jezu Chryste wszystkie dzieci, które będą się z nimi bawić, proszę aby była między nimi jedność, pokój i miłość.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *