Sentencje Św. Ojca Pio

Sentencje, Cytaty Św. Ojca Pio to zbiór sentencji i cytatów tego świętego. Złote myśli, pokrzepiające Słowa, które nam zostawił.

Ojciec Pio był Świętym, który został szczególnie przez Pana obdarowany. Wszelkie znaki zewnętrzne jak stygmaty oraz liczne cuda, o których można przeczytać Cuda – Ojca Pio dokonane za jego pośrednictwem robią wrażenie. Jednak nie wiele osób wie, jak wiele Ojciec Pio cierpiał, nie wiele osób wie ile te znaki zewnętrzne go kosztowały. Jednak z jego cytatów wiem, że umiłował cierpienie. Ojciec Pio mawiał „Cierpię, kiedy nie cierpię”.

Jeżeli chcesz zapoznać się z życiorysem tego Świętego, to zapraszam na stronę. Św. Ojciec Pio – życiorys

Cytaty z książki – Dzień dobry z Ojcem Pio

Cytat z książki Dzień dobry z Ojcem Pio. Ojciec Pio zwraca uwagę, że cierpienie jest niezbędne do zbawienia. Nie ma też zbawienia bez krzyża i Jezusa. Jezus mów do łotra że dzisiaj będzie z nim w raju, tzn. dziś będzie zbawiony. W tej scenie wszystko co potrzebne do zbawienia się tam znajduje czyli:

  • Łotr wisi na krzyżu
  • Łotr cierpi
  • Łotr jest tam z Jezusem

Nie chciejmy zaprzeczać, że cierpienie jest koniecznie potrzebne naszej duszy, a krzyż powinien być naszym codziennym chlebem.Jako ciało potrzebuje pokarmu, tak dusza potrzebuje krzyża, aby oczyszczać się i odrywać od stworzeń.

Chciejcie zrozumieć, że Bóg nie chce i nie może nas zbawić ani uświęcić bez krzyża. Im bardziej przyciąga do siebie jakąś duszę, tym bardziej ją oczyszcza przez krzyż

Ojciec Pio – Dzień dobry 2 marca

Klejnoty od Oblubieńca

Ojciec Pio przypomina nam, że cierpienie jest łaską daną od Boga. Porównuje cierpienie do klejnotów, czyli do czegoś wartościowego.

Wiem że cierpisz i to wiele, ale czy nie są to może klejnoty dane Ci przez oblubieńca?

Św Ojciec Pio – Dobrego dnia 9 marca

Cytaty Ojca Pio – wielki post

Dobre serce jest zawsze mężne. Cierpi, ale ukrywa swe łzy i pocieszając się, poświęca siebie dla Boga i bliźniego.

Św. Ojciec Pio 14 marca

Nie bój się przeciwności, ponieważ kładą one duszę u stóp krzyż, a krzyż umieszcza ją u bram nieba, gdzie znajduje Tego, który jest zwycięzcą śmierci i wprowadza ją do wiecznej radości

Św. Ojciec Pio 17 marca
< br/>

Bóg Chrześcijan jest Bogiem przemiany. Wprowadzasz do swego wnętrza cierpienie, a wydobywasz z niego pokój; odrzucasz rozpacz i widzisz jak budzi się nadzieja.

Św. Ojciec Pio 27 marca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *