Cuda trwajace po dzis dzien, Ojciec Pio
Duchowość

Cuda dokonane za pośrednictwem Ojca Pio

Jakich cudów dokonał Św.Ojciec Pio? Najbardziej spektakularne uzdrowienia duszy i ciała za pośrednictwem Ojca Pio. Czy wiedziałeś że Ojciec Pio wskrzesił zmarłego?

Za życia Ojciec Pio dokonał tak wielu cudów, że nie sposób je wszystkie opisać. Warto zaznaczyć, że większość tych cudów, było widzialnych i naprawdę niesamowitych. Wiele cudów było w sferze wewnętrznej ludzi, którzy spowiadali się u Ojca Pio, zostali nawróceni, zaczęli się modlić, pozbyli się lęków, obaw.

Prawdopodobnie takich „mało widzialnych cudów i uzdrowień duszy” było znacznie więcej, mówi się głównie o tych widzialnych, ponieważ one zapierają dech w piersiach. Ojciec Pio nie wątpliwie był zakonnikiem, którego Bóg wybrał, aby świadczył o nim uzdrawiając i czyniąc znaki zewnętrzne.
Spis treści

Cuda Ojca Pio – odzyskanie wzroku, który trwa po dziś dzień

Gemma di Giorgi urodziła się w 1939 r., obecnie Gemma mieszka w Ribierze, jest to nie wielkie miasto na Sycylii, zlokalizowane w prowincji Agrigento. Ribiera oddalona jest o 123 km od stolicy Sycylii Palermo. Gemma urodziła się niewidoma, przyczyną tej dysfunkcji był brak źrenic. Kiedy jej rodzice się o tym dowiedzieli wpadli w rozpacz, nie wiedzieli czy podołają wychowaniu niepełnosprawnej córki. Lekarze zapewniali, iż nie ma żadnych szans na odzyskanie wzorku, ponieważ Gemma nie posiada źrenic.

Rodzice Gemmy modlili się za córkę, chodzili razem do kościoła, prosząc o cud. Babcia Gemmy bardzo przejęła się dysfunkcją swojej wnuczki i nie ustawała w modlitwie, postanowiła, że pojada do Ojca Pio, aby On pomodlił się nad Gemmą. Rodzice Gemmy zostali w domu, a babci pojechała sama z wnuczką. Kiedy Gemma z babcia przybyły do San Giovani Rotondo, gdzie posługiwał Ojciec Pio. 18 czerwca 1947 kobiety przybyły do Bazyliki Matki Bożej Łaskawej, gdzie posługiwał Ojciec Pio, kobiety przystąpiły do spowiedzi i przyjęły Ciało Pana Jezusa z rąk Ojca Pio. Kiedy Gemma przyjmowała komunię Ojciec Pio uczynił znak Krzyża na jej oczach. Kiedy kobiety wracały do domu, nagle Gemma oznajmiła babci, że widzi, wykrzyknęła z radością

Babciu ja widzę, widzę cały świat.

Po dziś dzień, lekarze nie mogą wytłumaczyć tego fenomenu. Z medycznego punktu widzenia oczy bez źrenic nie są zdolne do widzenia. Ten cud przypomina nam o potędze Boga i o tym, że dla niego nie ma nic nie możliwego!

Cuda Ojca Pio –  wskrzeszenie zmarłego dziecka

cud-wskrzeszenia-dziecka

W maju 1925 roku Maria matka nieuleczalnie chorego dziecka, które było w ciężkim stanie i lekarze nie dawali nadziei, postanowiła przyjechać do Ojca Pio. Kiedy dotarła do San Giovanni Rotondo jej dziecko zmarło, postanowiła schować je do walizki i mimo to prosić Ojca Pio o cud. weszła do Świątyni zastała Ojca Pio przy posłudze spowiedzi. 

Kiedy podeszła do spowiedzi nie wytrzymała bólu i zaczęła płakać, Ojciec Pio wzruszył się głęboko na widok płaczącej kobiety. Kobieta otworzyła walizkę, aby pokazać martwe dziecko zakonnikowi, które zmarło w czasie podróży. Ojciec Pio wziął martwe dziecko na ręce i zaczął się modlić, kiedy kobieta tak rozpaczała nagle zakonnik przerwał je mówiąc: „Matko, czemu płaczesz, Twój syn spał” i oddał dziecko jego matce. Ojciec Sanguinetti, jeden z najbliższych współpracowników o. Pio, był świadkiem nadzwyczajnego wydarzenia.
Przykład Oja Pio jest potwierdzeniem słów Jezusa, który mówił

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. J(14,12-14).

Cuda Ojca Pio – Naprawienie samochodu

Pewien mężczyzna wraz z żoną przyjechał do Ojca Pio z miejscowości Ascoli Piceno, która jest oddalona od San Giovanni Rotondo o 280 km. Mężczyzna wraz z żoną wyspowiadali się i przyjęli komunię. Wieczorem, kiedy Ojciec Pio wyszedł na spacer zobaczył mężczyznę i zapytał, czemu nie wraca do domu, mężczyzna odparł, że samochód mu nie chce zapalić. Ojciec Pio podszedł do samochodu i kazał mężczyźnie odpalić, samochód zapalił i razem z żoną wrócili do domu. Po powrocie do domu mężczyzna postanowił odstawić samochód do warsztatu. Po wstępnych oględzinach mechanik stwierdził, że samochód ma niedziałającą instalacje elektryczną. Mechanik nie mógł uwierzyć, kiedy mężczyzna powiedział mu że wracał tym samochodem w nocy 300 km. Mężczyzna zorientował się że jest świadkiem cudu Ojca Pio. Podziękował zakonnikowi za bezpieczny powrót do domu.

Cuda Ojca Pio – uzdrowienie na odległość

Pewna kobieta, w trosce o swojego bardzo chorego męża, przyszła na mszę do Ojca Pio. Chciała także się u niego wyspowiadać, lecz aby przystąpić do spowiedzi musiała czekać 3 dni. Postanowiła w inny sposób zwrócić na siebie uwagę, podczas Mszy Świętej, która odprawiał zakonnik wstała i przeszła przez środek kościoła. Podczas Mszy postanowiła poprosić Maryję oraz Ojca Pio o pomoc w sprawie jej męża. Po mszy postanowiła wejść do korytarza, w którym często bywał Ojcie Pio. Ojciec Pio zauważył kobietę i od razu wiedział o co chodzi, zakonnik pierwszy zaczął do niej mówić tymi słowami:

„Kobieto małej wiary, prosisz mnie o pomoc. Czy uważasz, że jestem głuchy? Pięć razy opowiedziałaś mi o swoim problemie. Ja rozumiem! Idź do domu, wszystko jest dobrze”!

Kobieta kiedy wróciła do domu zobaczyła, że jej mąż wyzdrowiał.

Cuda Ojca Pio – zmiana pogody

cud-zmiany-pogody-ojciec-pio

Pewnego dnia w San Giovanni Rotondo była straszliwa ulewa, tego dnia pewien mężczyzna pozostał dłużej w klasztorze. Ojciec Pio chciał już zamykać klasztor. Mężczyzna zapytał zakonnika, czy może zostać na noc bo strasznie pada i nie chce się przemoczyć wracając do domu. Ojciec Pio odparł, że jest to nie możliwe i że musi wracać, ale że z chęcią mu potowarzyszy w tej podróży. Mężczyzna założył kapelusz na głowę, aby chociaż trochę ochronił go przed deszczem. Kiedy wyszedł zorientował się, że nagle przestało padać.

Od klasztoru do domu miał 3 km, kiedy zbliżał się do domu, drzwi mu otworzyła jego żona i powiedział „O Boże, musisz być cały przemoczony!” Mężczyzna odparł „Wcale nie, przecież przestało padać”. Chłopi goszczący w jego domu popatrzyli się na siebie ze zdumieniem myśleli że oszalał. Podeszli razem do okna i otworzyli je aby pokazać mężczyźnie że cały czas deszcz mocno pada, zapewniali go także że deszcz pada od ponad godziny. W tym momencie mężczyzna zorientował się co się stało i opowiedział domownikom o cudzie jaki uczynił Ojciec Pio, że wstrzymał deszcz, kiedy on wracał do domu.

Zobacz także

One Reply to “Cuda dokonane za pośrednictwem Ojca Pio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *