Święty Ojciec Pio z Pietrelciny

Spis treści

Święty ojciec Pio - Stygmatyk

Życiorys – Biografia Ojca Pio

  Jego prawdziwe imię to Francesco Forgione, urodził się 25 maja 1887 r. w Pietrelcinie. Pietrelcinie to miasto położone w południowych Włoszech. Ojciec Pio zmarł 23 września 1968 w San Giovanni Rotondo. W 1999 r. Jan Paweł II ogłosił Go błogosławionym, w 2002 r. Został uznany za świętego.

   Ojciec Pio pochodził z chłopskiej rodziny, miał 3 młodsze siostry i jednego starszego brata. W swoich wyznaniach Ojciec Pio, powiedział, że już jako 5 letni chłopiec podjął decyzję o służbie. Zadawał sobie pokutę śpiąc z kamieniami pod głową zamiast poduszki. W dzieciństwie objawił mu się Jezus, Matka Boża oraz jego Anioł Stróż. Twierdził, że każdy może z nimi bez problemu rozmawiać. W okresie dojrzewania doświadczał licznych objawień, wizji i ekstaz.

  Przełomowym momentem w Jego życiu, było spotkanie z zakonnikiem, który udał się do wsi po datki na rzecz zakonu. Po tym wydarzeniu Ojciec Pio zapragnął zostać zakonnikiem. O swoich planach powiedział rodzicom. Odbyli oni podróż do pobliskiego klasztoru kapucynów, oddalonego o 21 km od Pietrelciny, by przekonać się czy ich syn nadaje się do tego zgromadzenia. Zakonnicy stwierdzili, że bardzo chętnie go przyjmą, jednak najpierw musi zdobyć odpowiednie wykształcenie. Z powodu problemów finansowych, jego ojciec udał się do Stanów Zjednoczonych by zdobyć środki na edukacją Ojca Pio. Dysponując odpowiednimi finansami , Ojciec Pio zdobył wymagane wykształcenie  i wieku 15 lat rozpoczął nowicjat w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów w Marcone. 22 stycznia 1910 r., złożył śluby zakonne i przyjął imię brata Pio. Przydomek ten jest związany ze świętym Piusem V, patronem Pietrelciny.

Stygmaty Ojca Pio

Stygmaty Swietych, krwawiace dłonie

Św. Ojciec Pio miał stygmaty przez 50 lat. Po raz pierwszy pojawiły się one w 1910 roku, po tym jak Ojciec przyjął święcenia kapłańskie. W jednym z(W tym czasie stygmaty były niewidzialne.) listów Św.Ojca Pio możemy przeczytać:

„Bolesna tragedia trwa dla mnie od czwartku wieczorem do soboty, a także we wtorek. Wydaje się, że moje serce, ręce i stopy przeszywa miecz – tak wielki jest ból, który odczuwam”

Wizje dotyczące stygmatów:

Stygmaty Świętego stały się widzialne w 1918 r. Podczas mszy świętej, Św. Ojciec Pio miał wizję: zauważył postać, której ręce, stopy i bok ociekały krwią. Wizja nagle zniknęła, a zakonnik zauważył, że jego ręce, stopy oraz bok są przebite i wycieka z nich krew.

Cuda jakich dokonał Ojciec Pio

 Oprócz stygmatów, Św. Ojciec Pio miał również inne dary. Jednym z nich był niezwykły zapach, który wyróżnia świętych. Można go porównać do zapachu fiołków. Ten zapach był odczuwalny w obecności Św Ojca Pio, wydobywał się z jego ciała oraz przedmiotów, które dotknął. 

Św. Jan Paweł II spotkał się z Św. Ojcem Pio tylko raz. Wcześniej wysłał mu list prosząc o modlitwę za jego przyjaciółkę – Wandę Półtawską, która miała nowotwór złośliwy. Po wstawiennictwie Św. Ojca Pio, Pani Wanda szybko odzyskała zdrowie- nowotwór zniknął. Jakiś czas po tym wydarzeniu pojechała do Włoch, Św. Ojciec Pio położył ręce na jej głowie i spytał :

“ A więc już dobrze”?

Po tym wydarzeniu, Pani Wanda nie miała najmniejszych wątpliwości, że to właśnie za pośrednictwem Św.Ojca Pio, nastąpił cud.

Dar Jasnowidzenia

  Kolejnym niezwykłym charyzmatem był dar jasnowidzenia. Objawiał się on często podczas spowiedzi. Przykładem tutaj może być pewna kobieta, której Św. Ojciec Pio nie chciał wyspowiadać. Po tym jak kilka razy Go o to prosiła w końcu się zgodził. Spytała Go, dlaczego musiała aż tyle czekać. W odpowiedzi usłyszała kilka faktów ze swojego życia, to jak odrzucała Jezusa, jak przyjmowała komunię w grzechu ciężkim, jak Jezus ciągle musiał na nią czekać. Kobieta po spowiedzi, wróciła do domu całkiem odmieniona.

Bilokacja

  Jednym z najbardziej oryginalnych darów Św. Ojca Pio była bilokacja. Istnieją dowody na to, że po 1916 roku Św. Ojciec Pio, nigdy nie opuścił San Giovanni Rotondo, a jednak był w międzyczasie widziany w wielu innych miejscach. 

W 1951r. Ojciec Pio odprawiał Mszę świętą w pewnym klasztorze w Czechosłowacji. Po Mszy siostry zakonne poszły do zakrystii aby zaproponować Ojcu Pio kawę jako podziękowanie za jego niespodziewaną wizytę. Niestety nie znalazły go tam i na tej podstawie wywnioskowały, że miały do czynienia ze zjawiskiem bilokacji.

Ojciec Pio doświadczał ataków szatana duchowych, ale również fizycznych. Szatan często przyjmował postać innych ludzi, np. młodych kobiet , a także postać świętych. Ojciec Pio potrafił odróżnić prawdziwe objawienia od iluzji tworzonych przez szatana.

Więcej Cudów Ojca Pio znajdziesz tutaj: Cuda jakich dokonał ojciec Pio

Filmy o Świętym

Na Youtube można znaleźć dwuczęściowy film o Świętym, w filmie pokazane jest życie Ojca Pio, to jak był małym dzieckiem i jak dorastał jako młody zakonnik. Pokazane są też jego słabości, że na początku jego drogi Świętości Bóg oczyszczał Świętego z pychy. Moement, w którym pierwszy raz pojawiły się rany na jego ciele czyli stygmaty, zobaczymy także liczne cuda i uzdrowienia. Zachęcam do obejrzenia filmu w całości.

Cytaty Ojca Pio

Gdyby przynajmniej jeden dzień nie popełniano grzechów przeciwko rodzącemu sie życiu, w zamian Bóg dałby światu pokój i ustanie wszelkich wojen.

Więcej cytatów znajdziesz tutaj: Sentencje Św. Ojca Pio

Ekshumacja

Ciało Ojca Pio - ekshumacja zwłok

3 marca 2008 roku ciało św. Ojca Pio,  zostało ekshumowane z krypty. Kościół oświadczył, że ciało było w dobrym stanie.  Arcybiskup Domenico D’Ambrosio to potwierdzi oraz dodał, że stygmaty nie były widoczne. 24 lipca 2008 roku kardynał José Saraiva Martins, odprawił w San Giovanni Rotondo mszę świętą dla 15 000 wiernych zgromadzonych na uroczystość wystawienia ciała ojca Pio na widok publiczny. W 2016 jego szczątki zostały przeniesione z procesją do Watykanu.

Widoczna twarz zmarłego nie jest prawdziwa. Została zrobiona na zamówienie, w firmie produkującej m.in. figury dla londyńskiego Muzeum Figur Woskowych

Modlitwy


Modlitwa przez wstawiennictwo świętego Ojca Pio

Święty Ojcze Pio, naznaczony świętymi znakami męki naszego Zbawiciela, Ciebie wybrał Bóg, abyś w naszych czasach na nowo ukazał potęgę i cuda Bożej miłości.
Bądź w niebie naszym patronem, a gdy wzywamy Twojego potężnego wstawiennictwa u tronu Bożego Miłosierdzia, uproś nam przebaczenie grzechów,
łaskę zjednoczenia z Jezusem Chrystusem w Eucharystii i radość trwania w Kościele świętym.
Broń nas przed złym duchem, kieruj nasze kroki na drogę pokoju
i naucz nas żyć w prawdzie i wolności dzieci Bożych.
Amen.

Modlitwa o łaski za przyczyną św. Ojca Pio

O Jezu, pełen łaski i miłosierdzia, Ty dla zbawienia dusz ludzkich podjąłeś mękę i umarłeś na krzyżu, aby wyjednać przebaczenie grzechów; pokornie błagam Cię: za przyczyną św. Ojca Pio, kapłana i stygmatyka, który wielkodusznie Ci służył, poświęcał swe życie i cierpiał dla ratowania grzeszników, udziel mi przebaczenia moich win i łaski…
Dla większej chwały Twojej racz go wsławić chwałą świętości i przyciągnij wszystkich ludzi do swego miłującego Serca. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Modlitwa Ojca Pio o nawrócenie grzeszników

Pokornie proszę Cię, Panie, abyś ze względu na Twoją dobroć i miłosierdzie powstrzymał gromy Twego gniewu na nieszczęsnych grzeszników i udzielił im łaski nawrócenia i pokuty. Ty, Panie, przez Autora „Pieśni nad Pieśniami” powiedziałeś, że „jak śmierć potężna jest miłość” (Pnp 8, 6), dlatego z całym żarem proszę Cię: spojrzyj okiem niewypowiedzianej dobroci na tych braci i siostry, pociągnij ich ku sobie i złącz nierozerwalnymi więzami miłości.
O Panie, niechaj znowu powstaną ci, którzy prawdziwie umarli.

Ty, który swoim potężnym głosem wyprowadziłeś z grobu śmierci Łazarza, zawołaj na nich mocnym i potężnym głosem i przywróć im życie. Spraw, by na Twoje słowo porzucili swoje grzechy i mogli wraz ze wszystkimi odkupionymi sławić bogactwa Twego miłosierdzia…Ty sam, Panie, wiesz, jak wciąż wielu żyje z dala od Ciebie, źródła wody żywej; jak wciąż sprawdzają się Twe słowa, że „żniwo jest wielkie, a robotników mało”, że już jest dojrzałe żniwo na polu Kościoła! Oby ono nie zmarnowało się z powodu braku robotników! Oby nie zagarnęli go emisariusze szatana, którzy są tak aktywni!

Nie dopuść do tego, o najsłodszy Boże, ale okaż swą litość i wejrzyj na nędzę oraz potrzeby duchowe współczesnych ludzi, i odpuść grzesznikom winy, i wprowadź ich na drogi sprawiedliwości i pokoju, prowadzące do Twego królestwa życia i nieśmiertelności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Jako że Święty Ojciec Pio pochodził z San Giovani Rotondo, zachęcamy do zapoznania się z treścią modlitwy do Matki Bożej, pośredniczki łask z tego miejsca na Świecie. Jak wiemy Ojciec Pio często modlił się do Matki Bożej i modlił sie na różańcu.

Patronat Ojca Pio

Ojciec Pio jest patronem

Powiązane wpisy

Koronka do Matki Bożej Pośredniczki Łask z San Giovanni Rotondo
Akt oddania się Św. Ojcu Pio
Litania Do Ojca Pio
Nowenna Do Ojca Pio

20 Replies to “Święty Ojciec Pio z Pietrelciny

  1. Święty Ojcze Pio błagam o łaskę wiary, nawrócenie, powrót do Kościoła Katolickiego dla Michała, o uzdrowienie jego duszy, poznanie Prawdy i Miłości Bożej, o potrzebne błogosławieństwa i Dary Ducha Świętego.

  2. Św Ojcze Pio błagam o ratunek . Wypros mi pomoc w uwolnieniu się od wszystkich kredytów i całego zła które od nich pochodzi. Pomóż mi odzyskać spokój , radość i chęć do życia. Błagam otocz swoją opieką mnie i cała moją rodzinę

  3. Święty Ojcze Pio proszę za Twoim wstawiennictwem o cud wiary i nawrócenia dla mojego męża oraz o cud uzdrowienia mojego małżeństwa i wszystkich zranień, które oddalają mnie i mojego męża od siebie.

  4. Nie jestem godna ale osmielam sie prosic o cud uzdrowienia Andrzeja z cieżkiej choroby nowotworowej Nie gardz prosze moja prosba Obiecuje dotrzymac wszystkich moich postanowien

  5. Drogi Ojcze Pio oddajemy pod Twoją opiekę naszego syna Tomasza.Upros uwolnienie,uzdrowienie duchowe i psychiczne .Święty Ojcze Pio nie pozwól mu zginąć.Prowadz go ścieżkami Jezusa i Maryi.

  6. ŚWIĘTY OJCZE PIO PROSZĘ O ZDROWIE DLA MOICH DZIECI I MOJEJ RODZINY ,O DAR POTOMSTWA DLA ROBERTA I EDYTY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *