Modlitwa poranna na dobry dzień

Każdy nowy dzień stawia przed nami wiele wyzwań. Każdego dnia musimy dokonywać wyborów, nie kiedy bardzo trudnych. Warto jest zacząć nowy dzień z Bogiem i ofiarować mu każdą chwilę, aby on ten czas uświęcał.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją modlitwy na nowy dzień. Jeżeli jesteś osoba pracującą, to zachęcamy do zapoznania się z tekstem: modlitwa o dobry dzień w pracy

Tekst modlitwy porannej

Boże Ojcze dziękuję że mogę zacząć kolejny dzień razem z Tobą. Dziękuję, że tak wspaniale mnie ukształtowałeś i tak obficie obdarowałeś wszelkimi łaskami.

Panie Jezu oddaję Tobie cały dzisiejszy dzień. Proszę cię o Twoją opiekę, czuwaj nade mną przez cały dzisiejszy dzień.

Pragnę ten dzień przeżyć z Tobą, abyś Panie dzisiaj był na pierwszym miejscu w moim życiu.

Oddaje Tobie wszystkie moje obowiązki, chcę je wykonać rzetelnie na Twoją chwałę. Proszę Cię Panie za wszystkich ludzi z którymi będę miał kontakt, abym widział ich potrzeby, abym nie był skoncentrowany tylko na sobie.

Zanoszę prośby do Ciebie Ojcze abyś obdarował mnie sercem rozeznającym, abym potrafił odróżniać dobro od zła i dokonywać dobrych wyborów. Zapraszam Ciebie Jezu Chryste do moich wyborów i oddaję je Tobie, chcę abyś to Ty decydował.

Proszę Cię Panie abyś zabrał wszelkie zniechęcenie z mojego serca, abyś napełnił mnie Twoją energią i miłością na ten dzień. Amen.

Zobacz także