Miłość cierpliwa jest

Cytaty o miłości

Cytaty o miłości to kopalnia wiedzy na temat cytatów dla zakochanych osób, które potrzebują przeczytać dobre słowo. Sentencje o miłości przypomną moc miłości wszystkim tym, którzy stracili w nią wiarę, którzy nie chcą się otworzyć na miłość.

Każdy z nas w swoim życiu przeżył jakąś rozterkę miłosną. Jedne z nich kończą się powrotami inne rozstaniami. W przypadku rozstań pozostaje pustka w sercu którą trzeba czymś wypełnić. Na ratunek przychodzi Pismo Święte z Cytatami. To w nim znajdziemy odpowiedź na pytane Czym jest miłość?

Hymn o miłości

Hymn o miłości daje nam odpowiedź na pytanie, jaka jest prawdziwa miłość. Jeżeli chcesz sprawdzić czy kogoś naprawdę kochasz przejrzyj się w tym fragmencie jak w lustrze i odpowiedz na pytania. Jeśli twoja relacja z jakąś osobą jest budowana w taki sposób, że możesz odpowiedzieć twierdząco na każde wezwanie z hymnu o miłości, to znaczy, że budujecie prawdziwą relację. Jeżeli na któreś wezwanie musisz zaprzeczyć, to znaczy że szukasz siebie i musisz się doskonalić w miłowaniu.

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje,

1 List do Koryntian 13,4-8.

Miłość bliźniego w cierpieniu

Bardziej kocha się człowiek gdy jest się w jego cierpieniu niż w jego zwycięstwie. Do wygranego wielu się garnie do przegrywającego tylko ten kto umie prawdziwie kochać!

Bardziej kocha się w cierpieniu
„Słowo Pouczenia” Alicja Lenczewska s.73

Nowy Testament – cytaty o miłości

Cytat z Ewangelii Św. Jana, w którym Jezus wskazuje na największą możliwą miłość. Uczmy się tego od niego w naszych relacjach, nie obawiajmy się czegoś „stracić” dla drugiej osoby. Może dzisiaj Jezus zaprasza Cię, żebyś dla bliźniego „oddał” kawałek swojego życia, czyli poświęcił mu trochę czasu?

„Nikt nie ma większej miłości niż ta, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi gdy czynicie to co wam przykazuje”.

J 15, 13-14
cytat_o_milosci_jan_15_13

Bóg jako źródło prawdziwej miłości

Bez Boga, jest niemożliwe odpowiedzieć twierdząco na wszystkie wezwania z hymnu o miłości. Dlatego też słowa z Listu św. Jana są prawdą. Bez Boga nie ma czystej bezinteresownej miłości. Nie jesteśmy wstanie sami kochać tak jak kocha Bóg. W naszej miłości zawsze jest interes chociażby niewielki. Chcemy być docenieni, zauważeni, aby ludzie nas podziwiali.

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie,
ponieważ miłość jest z Boga,
a każdy, kto miłuje,
narodził się z Boga i zna Boga.
Kto nie miłuje, nie zna Boga,
bo Bóg jest miłością.

1 List św. Jana 4, 7-8

Miłowanie ludzi bez uprzedzeń

Święty Paweł w Liście do Kolosan zachęca nas do miłowania bliźnich bez względu na to jakiego są pochodzenia, wyznania czy koloru skóry. Jest to bardzo ważne, ponieważ w każdym z tych ludzi mieszka Chrystus.

A tu, już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich jest Chrystus. 12 Jako więc wybrańcy Boży – święci i umiłowani – obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, 13 znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy! 14 Na to zaś wszystko przyobleczcie miłość, która jest więzią doskonałości. 

Kol 3, 12-14

Miłość bez obłudy

Święty Paweł w Liście do Rzymian zachęca, aby miłość ich była bez obłudy. Zaprasza ich do miłości czystej, chodzi tutaj nie tylko o czystość cielesną ale przede wszystkim o czystość myśli.

Miłość niech będzie bez obłudy! Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem! 10 W miłości braterskiej nawzajem bądźcie życzliwi!

Rz 12,9

Zapisz miłość na tablicy serca

Zapisanie miłości na tablicy serca, czyli można powiedzieć kierowanie się nią w codziennych wyborach daje nam życzliwość u ludzi i Boga. Ludzie widzą gdy ktoś jest serdeczny i otwarty i to doceniają.

Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz, a znajdziesz życzliwość i łaskę w oczach Boga i ludzi.

Prz 3, 3-4

Zobacz także

One Reply to “Cytaty o miłości

  1. Dokładnie, bez Boga nie da się miłować bezinteresownie. Miłość ludzka zawsze jest interesowna, dlatego jedynie Bóg może nas obdarować miłością bezinteresowną, abyśmy mogli ją dawać innym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *