Swięty Maksymilian Maria Kolbe

Święty Maksymilian Maria Kolbe

Święty Maksymilian, człowiek, który robił wszystko aby Słowo Boże biegło na cały Świat. Maksymilian oddał swoje życie dla drugiego człowieka, dlatego katolicy parzą z podziwem na tę postać.

Skrócony opis

Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli, zmarł 14 sierpnia 1941 w Niemieckim Obozie koncentracyjnym Auschwitz. Misjonarz, męczennik był założycielem organizacji na cześć Maryi Rycerstwo Niepokalanej. Organizacja ta wydaje miesięcznik Rycerz Niepokalanej oraz jest odpowiedzialna za Radio Niepokalanów. Maksymilian założył najliczniejszy klasztor na świecie, który mieści się w Niepokalanowie.

Życiorys – Biografia Św Maksymiliana

Dzieciństwo

Urodził się jako drugie dziecko w rodzinie tkackiej w Zduńskiej Woli. Rodzice Maksymiliana (Juliusz i Marianna) prowadzili zakład tkacki, który był połączony z domem mieszkalnym. Tkactwo zostało odziedziczone po pradziadku Pawle Kolbe. Rodzina Kolbe była rodziną wielodzietną, Maksymilian miał 4 braci. Franciszka, Józefa – o.Alfons (dołączył do zakonu Franciszkanów), Walentego i Antoniego. Posiadali mieszkanie jednoizbowe, w którym znajdował się warsztat. Praca była dla nich jedną z głównych czynności. Niewątpliwie rozwój wiary w sercu Rajmunda został zapoczątkowany przez jego rodziców. Obydwoje rodzie należeli do Trzeciego Zakonu św. Franciszka. Juliusz Kolbe czynnie udzielał się w parafii i wychowywał swoje dzieci w wierze katolickiej. Dbał także o patriotyzm swoich dzieci, dlatego też często czytał im książki patriotyczne, aby wzbudzić w nich ducha przynależności do narodu.

Rodzice nie chcieli posyłać swoich dzieci do szkoły rosyjskiej, więc sami uczyli swoje dzieci języka Polskiego oraz matematyki.