różaniec na komunie dla dziewczynki
Dewocjonalia Religijne

Różaniec komunijny — jaki wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki?

Produktem, którego nie może zabraknąć w wyprawce żadnego dziecka przygotowującego się do sakramentu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta jest różaniec komunijny. Z jakich materiałów produkuje się różańce komunijne? Jak je przechowywać? Jak wybrać idealny różaniec na prezent komunijny?

Czym kierować się przy zakupie różańca komunijnego? Jako że służyć będzie on dziecku nie tylko podczas przygotowań do tego niezwykle ważnego wydarzenia, lecz również w dorosłym życiu, warto postawić na wysokiej jakości, solidnie wykonany produkt. Różaniec to popularny prezent wręczany na przykład przez matkę lub ojca chrzestnego.

Gdzie szukać eleganckich różańców komunijnych? Bogaty wybór dewocjonaliów tego typu znaleźć można w sklepie internetowym Mercado.pl. Dostępne są tu zarówno różańce komunijne dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Różaniec komunijny dla dziewczynki

Idealny różaniec komunijny dla dziewczynki — czyli jaki? Dewocjonalia tego typu najczęściej mają kolor biały lub srebrny. Niekiedy do czynienia mamy również z różańcami w odcieniu pudrowego różu.

Różaniec komunijny dla chłopca

Jak wybrać różaniec komunijny dla chłopca? Przeważnie dostępny jest on w kolorach, takich jak czarny, granatowy lub błękitny.

Różaniec komunijny — srebrny czy drewniany?

Dostępne na sklepowych półkach różańce komunijne różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Godny polecenia jest różaniec komunijny srebrny. Nie tylko pięknie się on prezentuje, lecz jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne. Kupując go można mieć pewność, że posłuży przez wiele lat, zachowując estetyczny wygląd i ciesząc oko. Taki różaniec dobrze sprawdzi się zarówno u chłopca, jak i u dziewczynki. Od lat niesłabnącą popularnością cieszy się także różaniec komunijny drewniany. Wygląda on niezwykle oryginalnie i jest bardzo wytrzymały. Bardzo ciekawą propozycją są różańce wykonane z drewna nasączonego zapachem, który imituje na przykład aromat róż. To jednak nie jedyne dostępne rozwiązania. W sklepach z dewocjonaliami spotkać możemy się również z różańcami komunijnymi z plastiku, szkła, pereł czy kamieni naturalnych, takich jak agat lub jaspis.

Etui na różaniec komunijny

Jak skutecznie ochronić różaniec przed zgubieniem lub uszkodzeniami mechanicznymi, do jakich może dojść podczas codziennego użytkowania? W tym celu, zaopatrzyć należy się w etui na różaniec komunijny. Produkowane jest ono z różnego rodzaju materiałów — tworzyw sztucznych, litego drewna czy skóry ekologicznej. Dużą popularnością cieszą się pudełeczka w formie zamykanych książeczek. Godne polecenia są również etui zamykane przy pomocy magnesów neodymowych, które skutecznie chronią przed przypadkowym otwarciem, na przykład w kieszeni. Pudełeczka tego typu najczęściej mają kolor biały lub czarny i są udekorowane złotymi czy srebrnymi motywami, takimi jak hostia, Matka Boska lub modlące się dziecko. Aby nadać im osobistego charakteru, warto zdecydować się na zakup modelu spersonalizowanego, na którym wygrawerowane mogą zostać informacje, takie jak imię dziecka oraz miejsce i data sakramentu.

Co jeszcze wchodzi w skład wyprawki małego chrześcijanina przygotowującego się do Pierwszej Komunii Świętej? Nie obędzie się on między innymi przez długiej, podłużnej białej świecy, najczęściej parafinowej, książeczki zawierającej wszystkie najważniejsze modlitwy oraz pieśni i złotego lub srebrnego medalika, na przykład z motywem Matki Boskiej.

One Reply to “Różaniec komunijny — jaki wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *