Pamiatka Chrztu Swietego Krzyz
Chrzest Święty Dewocjonalia Religijne

Pamiątki Chrztu dla chłopca — co wybrać?

Chrzest to niezwykle ważna uroczystość w życiu każdej katolickiej rodziny. Zgodnie z tradycją, zaproszone na nią osoby wręczają dziecku przystępującemu do sakramentu upominek. Co będzie najlepszą pamiątką na chrzest dla chłopca?

W roli pamiątki chrztu dla chłopca bardzo dobrze sprawdzą się srebrne obrazki przedstawiające wizerunek Anioła Stróża czy Świętej Rodziny. To niezwykle estetyczny, elegancki upominek, który można zarówno powiesić na ścianie nad łóżkiem dziecka, jak i postawić na półce, biurku lub parapecie. Taką pamiątkę chrztu dla chłopca można spersonalizować, umieszczając na niej grawer z dedykacją.

Dobrą pamiątką chrztu dla chłopca może być także złota lub srebrna biżuteria religijna. Popularnym podarunkiem jest medalik z motywem sakralnym, takim jak Jezus Chrystus, Matka Boska czy Anioł Stróż. Taka pamiątka chrztu świętego dla chłopca jest znakomitą pamiątką na całe życie. To popularny upominek od Matki Chrzestnej, Ojca Chrzestnego, babci, dziadka czy innych osób z najbliższej rodziny.

Co jeszcze można podarować chłopcu z okazji chrztu? Bardzo praktycznym prezentem jest album, do którego będzie można włożyć pamiątkowe zdjęcia z uroczystości. Jego okładkę zdobić może fotografia dziecka wraz z osobistą dedykacją.

Dobrą pamiątką Chrztu Świętego będzie również ramka na zdjęcia, na przykład srebrna, w której umieszczone zostanie wybrane zdjęcie z uroczystości. Będzie się ona pięknie prezentowała na stoliku nocnym przy łóżku dziecka lub komodzie w salonie.

Pamiątka chrztu dla chłopca od rodziców chrzestnych

Jaka pamiątka chrztu dla chłopca od chrzestnej sprawdzi się najlepiej? Bogaty wybór stylowych upominków z okazji Chrztu Świętego oferuje sklep internetowy Mercado.pl. Dostępne są tutaj takie pamiątki chrztu dla chłopca, jak Pismo Święte Stary i Nowy Testament. Jest to jednotomowe wydanie w nowym, zaktualizowanym przekładzie z 2004 roku z języków greckiego, hebrajskiego i aramejskiego. Biblia zawiera wstęp do każdej księgi oraz obszerne, starannie opracowane przypisy i komentarze ułatwiające zrozumienie zawartych w niej treści. Na uwagę zasługuje również elegancka, trwała oprawa z ilustracją autorstwa E. Kidackiej, która sprawia, że Pismo Święte będzie się doskonale prezentowało na półce w dziecięcym pokoju, przypominając o niezwykle ważnym wydarzeniu, jakim jest chrzest. Składa się ono z 1824 stron. Jego wymiary to 16,5 x 24 cm.

Inna godna polecenia pamiątka chrztu dla chłopca od chrzestnego to zestaw składający się z 2 elementów. Jednym z nich jest elegancki, kolorowy krzyżyk, który można powiesić w pokoju dziecka. Dzięki temu, ten symbol chrześcijański będzie mu zawsze towarzyszył. Komplet zawiera również modlitewnik w twardej oprawie, w którym znaleźć można najbardziej znane modlitwy. Całość jest zapakowana w dekoracyjne pudełko, dzięki czemu prezentuje się niezwykle szlachetnie.

Na Mercado.pl dostępne są także rozmaite pamiątki chrztu dla dziewczynki. W roli upominku dla dziecka przystępującego do tego sakramentu dobrze sprawdzi się na przykład książeczka zawierająca cytaty z utworów i wypowiedzi jednego z najbardziej cenionych polskich poetów — księdza Jana Twardowskiego. Znaleźć można w niej również cytaty biblijne nawiązujące do ceremonii. Książeczka zawiera także miejsce na personalizację. W wyznaczonych polach można wpisać datę oraz miejsce przyjęcia sakramentu i wkleić pamiątkowe zdjęcie.

One Reply to “Pamiątki Chrztu dla chłopca — co wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *