Chrzest Swiety certyfikat
Bierzmowanie Chrzest Święty Dewocjonalia Religijne Komunia Święta

Internetowy sklep z dewocjonaliami – pomysł na okazjonalną pamiątkę

Ślub to uroczysta chwila wymagająca szczególnego przygotowania. Nie wystarczy ustalić daty czy znaleźć sukni ślubnej – trzeba spełnić pewne wymagania, jakie Kościół stawia przed przyszłymi małżonkami. Ten wyjątkowy dzień warto upamiętnić, sprawiając pamiątki sobie, gościom lub Młodej Parze. Sprawdź internetowy sklep z dewocjonaliami, w którym znajdziesz idealne pamiątki na ślub, chrzest, komunię czy bierzmowanie.

Chrzest jako pierwszy i konieczny sakrament, jeśli chcesz wziąć ślub kościelny

Jeśli chcesz zawrzeć ślub w Kościele Katolickim z całym rytuałem ceremonii zaślubin, konieczny jest chrzest. Chrzest jest sakramentem, który otwiera drzwi do życia chrześcijańskiego – dzięki niemu stajesz się częścią Kościoła. Jeśli tylko jedna osoba z pary zostanie ochrzczona przez Kościół Katolicki, ślub może się odbyć. Para musi jednak poprosić o zgodę Regionalną Kurię, z którą są związani. Cały proces musi odbyć się w Kościele odpowiedzialnym za udzielenie ślubu. Chrztu można udzielić dorosłym, więc lepiej późno niż wcale go nie odprawiać. Aby upamiętnić ten dzień, wybierz odpowiednie pamiątki, jest ich naprawdę wiele.

Chrzest dla dorosłych – co dalej?

Po tym sakramencie państwo młodzi zostają uznani przez Kościół. Teraz możesz pomyśleć o modelach sukni ślubnych i pamiątkach odpowiednich na tę okazję. Wybierz też piękne katolickie pieśni na swoją ceremonię, aby przeżyć idealnie tę boską chwilę.

Pierwsza Komunia i Bierzmowanie – sakramenty kościelne

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego nie jest konieczne bierzmowanie ani przyjmowanie pierwszej komunii, jednak Kościół zaleca małżonkom bierzmowanie i Eucharystię. Pierwsza Komunia to celebracja, podczas której katolicy po raz pierwszy przyjmują Eucharystię — Hostię, która jest jednym z siedmiu sakramentów Kościoła. Bierzmowanie jest sakramentem, który odnawia śluby pozostania chrześcijaninem w wieku dorosłym. Jeśli chcesz zawrzeć związek małżeński zgodnie z katolickimi przykazaniami, musisz przestrzegać wypełnienia tych sakramentów.

Świadectwo chrztu potrzebne do udzielenia ślubu kościelnego

Aktualna metryka chrztu jest wymagana, aby udowodnić, że dana osoba nigdy nie zawarła związku małżeńskiego w kościele. Po ceremonii religijnej zawiadomienie o ślubie jest wysyłane do kościoła, w którym para została ochrzczona. Nie ma innego wyjścia, aby wziąć ślub w kościele, trzeba wykonać pewne biurokratyczne szczegóły. Tak długo, jak nie możesz się doczekać, aby zacząć już szukać pamiątek w internetowym sklepie z dewocjonaliami na ten dzień, tak musisz skupić się na zebraniu odpowiedniej dokumentacji.

Teraz gdy znasz już wszystkie sakramenty wymagane do ceremonii ślubu w Kościele, następnym krokiem jest znalezienie innych rzeczy i szczegółów potrzebnych na tę okazję, takich jak odpowiedni bukiet kwiatów i dekoracje ślubne, które można dodać do tej religijnej scenerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *