zestawy koledowe koleda 2021
Kolęda

Zestawy kolędowe – jaki wybrać i gdzie kupić?

Zestaw kolędowy jest najważniejszym elementem przygotowań do corocznej wizyty duszpasterskiej. Zgodnie z tradycją, stół przykrywa się wówczas białym obrusem i stawia na nim krzyż, świeczniki ze świecami, kropidło oraz naczynie z wodą święconą. Czym kierować się przy wyborze kompletu kolędowego?

Warto, aby był to solidnie wykonany, elegancki, wysokiej jakości zestaw — ma on nam bowiem służyć przez całe życie. Dostępne na sklepowych półkach komplety kolędowe różnić mogą się od siebie między innym materiałem wykonania. Do wyboru mamy na przykład zestawy mosiężne, szklane czy kryształowe. Który z nich wybrać? Najlepiej, aby taki zestaw był dopasowany do stylu, w jakim zostało urządzone dane wnętrze.

W klasycznych domach i mieszkaniach znakomicie prezentować będzie się na przykład komplet drewniany. Do niewątpliwych atutów tego materiału zaliczyć można między innymi jego wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Drewno jest również materiałem ponadczasowym, który nigdy nie wychodzi z mody. Kupując taki zestaw kolędowy można mieć pewność, że nawet po wielu latach użytkowania w dalszym ciągu prezentować będzie się on jak nowy, ciesząc oko.

Do nowoczesnych wnętrz najlepiej pasować będzie natomiast komplet metalowy. Najczęściej pokryty jest on powłoką galwaniczną, która ma za zadanie chronić go przed korozją. Komplety kolędowe tego typu maluje się lakierami nadającymi im pięknego połysku. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego zestawu może być model pozłacany lub pokryty patyną czy taki, w skład którego wchodzą świeczki o niestandardowym kształcie lub pokryte dodatkowymi zdobieniami.

Zestaw kolędowy z mosiądzu

Na każdym stole bardzo elegancko prezentować będzie się zestaw kolędowy z mosiądzu. W jego skład wchodzi stojący krzyż oraz 2 świeczniki wykonane z wysokiej jakości stopu cynku pokrytego powłoką galwaniczną. Okapnik stojaków na świeczki został wyprodukowany z blachy mosiężnej. Zestaw kolędowy mosiężny pokrywa lakier, który skutecznie chroni go przed uszkodzeniami. Poza krzyżem o wysokości 18,5 centymetra i 2 świecznikami, każdy o wysokości 28 centymetrów, w komplecie znajdują się także 2 białe świece, których wysokość wynosi 5,5 centymetra.

Zestaw kolędowy srebrny

Podczas wizyty duszpasterskiej, na stole znajdować może się także zestaw kolędowy srebrny. Został on wykonany z tych samych materiałów i ma identyczne wymiary co opisany powyżej komplet. Zestaw kolędowy tradycyjny jest dostępny w kolorze srebro oxyda.

One Reply to “Zestawy kolędowe – jaki wybrać i gdzie kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *